Košarkašice Radničkog 2016 bolje od Srbobrana

Kategorija: Košarka

U premijernoj utakmici 14. kola Druge ženske lige Srbije, košarkašice Radničkog 2016 pobedile su večeras na svom parketu ekipu Srborbana rezultatom 78:73 (21:13, 23:16, 15:17, 19:27).

Učenice Vesne Despotović nisu baš najbolje ušle u utakmicu, pošto su dozvolile gošćama seriju od 6:0 u uvodnim minutima, ali su se vrlo brzo konsolidovale, zaigrale bolje u odbrani i prvu deonicu okončale sa suficitom od osam poena (21:13).

Početkom druge četvrtine Kragujevčanke su stekle dvocifrenu prednost, koju su uspele da očuvaju sve do ulaska u poslednji kvartal.

Na startu četvrte deonice, gošće su iskoristile par praznih minuta domaće ekipe da se primaknu na pet poena zaostatka (61:56), ali je Radnički 2016 ubrzo ponovo vratio dvocifrenu razliku (68:58). Uspele su košarkašice Srbobrana da se u finišu susreta još jednom primaknu na dva poseda zaostatka, ali su Kragujevčanke imale dovoljno snage da izdrže i ovaj nalet protivnika i na kraju uknjiže zasluženu pobedu.

Kapiten Radničkog 2016 Sara Milošević je sa 26 poena, 5 skokova i isto toliko asistencija predvodila svoj tim do sedme pobede u sezoni. Marija Cvijović ubacila je 13 poena (6 skokova), Ajša Hadžić 12, a Minela Mehović 11, uz isto toliko uhvaćenih lopti.

Kod gošći iz Srbobrana prednjačila je Sanja Dunđerski sa 21 poenom, Branka Subić se zaustavila na 15, a Tamara Ivkov na 14 postignutih poena.

U narednom kolu izabranice Vesne Despotović očekuje gostovanje ekipi Vršca.