Adamović sačuvao bod, evrogol Petrovića! (FOTO i VIDEO)

Radnicki-Javor1

Derbi začelja između Radničkog i Javora apsolutno je opravdao očekivanja. Publika na „Čika Dači“ mogla je da uživa u meču punom preokreta, sa nekoliko zaista prelepih golova. Na kraju, podela bodova 3:3 (0:1) koja više odgovara Kragujevčanima, pošto im rezultati glavnih konkurenata u ovom kolu idu na ruku.

Trener Bekvalac za ovu utakmicu nije mogao da računa na suspendovanog Darka Spalevića, koji je protiv Čukaričkog zaradio crveni karton. Umesto njega zaigrao je Čadikovski, dok se na klupi, nakon duže pauze zbog povrede, našao Aleksandar Stojmirović.

Fudbaleri Radničkog nisu najsjajnije započeli meč. Javor je od samog starta uspostavio kontrolu na terenu i onda u 8. minutu igre priredio neprijatno iznenađenje navijačima domaćeg tima.

Beljić je izgubio loptu na svojoj polovini, Stojaković i Ivelja razmenili dupli pas, a ovaj potonji matira Čančarevića – 0:1 vode gosti.

Radnicki-Javor

Očekivalo se da taj vodeći gol gostiju razbudi Kragujevčane, ali to se nije desilo. Ekipa trenera Bekvalca delovala je prilično anemično na terenu, bez prave ideje kako da ugrozi gol Javora. U skladu sa tim, trener Kragujevčana je, vidno nezadovoljan, ekspresno reagovao i već posle pola sata igre načinio dve izmene – indisponiranog Kovačevića zamenio je Ivan Petrović, dok je mladi Komnen Andrić ušao u igru umesto Čadikovskog.

U 36. minutu pokušao je Komnen Andrić glavom nakon prekida, međutim, bio je neprecizan.

Najbolju šansu da dođe do izjednačenja u prvom poluvremenu, Radnički je propustio u 42. minutu, kada je Ivan Petrović sjajno šutirao, ali je lopta otišla tik iznad prečke gola Javora. U 44. minutu Marić je poslao upotrebljiv centaršut, ali Andrić nije najbolje reagovao u kaznenom prostoru gostiju.

Radnicki-Javor3

Finiš prvog poluvremena pripao je Ivanjičanima. Dražić je okušao svoj udarac, ali preko gola Čančarevića.

Na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju od 1:0, uz očekivane zvižduke sa tribina i skandiranje protiv uprave kluba.

Već na startu drugog poluvremena prete gosti iz Ivanjice. Stojaković je oduzeo loptu Adamoviću, a onda šutirao, ali je Čančarević sjajno reagovao i spasao svoj gol. Na drugoj strani dobar napad domaćih, Beljić pada u šesnaestercu Ivanjičana, ali Mažić odmahuje rukom.

U 57. minutu kolosalna šansa za Kragujevčane. Nakon prekida domaćih, Tintor ne uspeva da zahvati loptu kako treba i ova prilika odlazi u neprovrat.

Minut kasnije novi šok za Kragujevčane. Bubanja je pogrešio, Veselinović oduzeo loptu, nesebično uposlio Stefana Dražića, kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu domaćih i duplira prednost Javora.

Međutim, spektakularana situacija desila odmah nakon što je igra nastavljena. Tek što je Radnički krenuo sa centra, Ivan Petrović šutira iz kruga na centru igrališta i postiže evrogol! Video je Petrović da je golman Javora Mišić malo više izašao napred, uputio fantastičan lob udarac i smanjio na 1:2. Sigurno jedan od najlepših golova u JSL ove sezone.

Ovaj Petrovićev gol kao da je dao energiju igračima i navijačima Radničkog. Kragujevčani su počeli da igraju brže, konkretnije, da lakše dolaze do gola Javora. U 64. minutu zapretio je Adamović, ali njegov udarac izblokiran u poslednjem trenutku.

U 70. minutu fenomenalna šansa da domaći dođu do izjednačenja. Ivan Petrović je odlično prošao po levoj strani, uspeo da sačuva loptu u terenu, a onda uputio upotrebljivu loptu u srce šesnaesterca gostiju, ali je Andrić promašio ono što je teže promašiti, nego pogoditi.

Potom ponovo preti Adamović, ali njegov udarac odlazi tik pored stative.

Radnicki-Javor2

U 75. minutu dosuđen je slobodan udarac za Kragujevčane u veoma izglednoj poziciji sa leve strane. Loptu je uzao Knežević, prebacio „živi zid“ i matirao Mišića, koji je loptu imao „na ruci“, ali je ona nezgodno odskočila u poslednjem trenutku i otkotrljala se u mrežu. Radnički je od 0:2 stigao na 2:2!

U 79. minutu Bekvalac pravi i poslednju izmenu na meču. Beljića je zamenio Stojmirović, koji je već u 82. minutu pokušao da lobuje Mišića, ali je bio neprecizan. Već u narednom napadu Radničkog ponovo preti Stojmirović, međutim, lak je to bio plen za golmana Javora.

U 83. minutu Javor ponovo dolazi do vođstva. Nekadašnji igrač Radničkog, Stanimir Milošković, postiže sjajan gol nakon soloprodora i dovodi svoj bivši klub na ivicu poraza.

Radnicki-Javor.djavoli

U samom finišu meča Stojmirović se našao u izvanrednoj prilici da pogodi prazan gol Javora, ali je Valiđo u poslednjem trenutku izbio loptu sa gol linije.

Usledila je sudijska nadoknada, da bi u bukvalno poslednjem napadu Kragujevčana na utakmici, lopta došla do Adamovića koji se odlučio na udarac sa nekih dvadesetak metara, lopta je okrznula stativu i završila u mreži – 3:3! Ovaj gol je izazvao veliko slavlje malobrojnih navijača, koji su ostali na tribinama do samog kraja utakmice.

Radnicki-Javor4

Kada se podvuče crta, „Đavoli“ mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom. Budući da je Rad igrao nerešeno sa Donjim Sremom, a da je Sloboda poražena od Crvene zvezde, Kragujevčani su ostali izvan opasne zone, pa će u poslednja dva kola sami odlučivati o opstanku u elitnom rangu.

U četvrtak Radnički očekuje gostovanje u Novom Pazaru, u okviru pretposlednjeg kola, a naredne subote, na „Čika Daču“ stiže Jagodina u poslednjem meču ove sezone.

Radnički 1923 – Javor 3:3 (0:1)

Stadion: “Čika Dača“
Sudija: Milorad Mažić (Vrbas)
Pomoćnici: Milovan Ristić (Beograd) i Dalibor Đurđević (Kruševac)
Žuti kartoni: Marić, Krivokapić (Radnički 1923), Đorđević, Veselinović, Vidić (Javor Matis)
Strelci: 0:1 Ivelja u 8, 0:2 Dražić u 59, 1:2 Petrović u 60, 2:2 Knežević u 75, 2:3 Milošković u 87, 3:3 Adamović u 90. minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Tintor, Bubanja, Krivokapić, Kovačević (od 25. Petrović), Beljić (od 79. Stojmirović), Knežević, Adamović, Čadikovski (od 30. Andrić)

JAVOR MATIS: Mišić, Đorđević, Miletić, Milović, Walidjo, Ivelja (od 68. Docić), Vidić, Veselinović (Josović), Milošković, Stojaković (od 85. Đokić), Dražić.