Aleksićeva presudila Šumadinkama u poslednjim sekundama

Kategorija: Košarka

Košarkašice Šumadije startovale su porazom u novoj sezoni Prve ženske lige Srbije. Subotički Spartak sinoć je odneo bodove iz hale „Gordana Goca Bogojević“ nakon dramatičnog finiša – 74:76 (16:17, 17:18, 24:18, 17:23).

U utakmici na jednu loptu, presudni su bili poeni Anje Aleksić dve sekunde pre kraja utakmice. Kragujevčanke je poraza koštala i činjenica da su svojim rivalkama dozvolile ogroman broj ofanzivnih skokova, naročito u završnici susreta, kada se rešavalo pitanje pobednika. Takođe, Šumadinke nije služio ni šut za tri poena – 4/22, odnosno samo 18 posto.

Nakon uvodnog vođstva domaćih od 3:0, gošće serijom od sedam uzastopnih poena dolaze do prednosti koju su sačuvale do kraja prvog desetominutnog perioda. U 18. minutu Subotičanke su po prvi put na susretu stekle dvocifrenu prednost (35:25), ali su Kragujevčanke odgovorile serijom od osam vezanih poena, pa su na odmor otišle sa samo dva poena zaostatka – 33:35.

Na početku treće četvrtine igralo se maltene „koš za koš“. Šumadinke su posle dužeg vremena ponovo povele u 24. minutu (42:41), ali samo nakratko, pošto su košarkašice Spartaka ubrzo ponovo došle do rezultatske prednosti, koja je svoj maksimum dosegla u 26. minutu, pri rezultatu 51:44.  Ipak, tada se razigrala Dragana Petričić, koja je inicirala novi nalet Kragujevčanki za vođstvo od 57:53 na kraju trećeg perioda.

Predah između treće i četvrte četvrtine očigledno je došao gošćama iz Subotice, koje su u poslednji kvartal ušle serijom od 8:0, nakon dve trojke Anđele Zlajić i poena Marije Todorović. Domaće su preko veoma raspoložene Natalije Spaić pokušale da ponovo uhvate rezultatski priključak, ali su Subotičanke nastavile u dobrom ritmu i u 36. minutu došle do devet poena prednosti – 69:60.

Međutim, nisu se predavale Šumadinke, pa su kreirale seriju od 12:1 i prešle u vođstvo (72:70) na dva minuta pre kraja utakmice. Usledio je uzbudljiv finiš, u kome je do izražaja došla skakačka dominacija popularnih „Golubica“. Naime, pri rezultatu 74:74 košarkašice Spartaka su imale poslednji napad, koji je okončan poenima Anje Aleksić posle čak tri uzastopna ofanzivna skoka.

Anđela Zlajić je sa 25 poena predvodila Subotičanke do prvog ovosezonskog trijumfa, a odličnu podršku pravila joj je Željka Petković sa 19 postignutih poena.

U ekipi Šumadije najraspoloženija za igru bila je Natalija Spaić sa 24 poena, a dobru partiju pružila je i Dragana Petričić, koja je zabeležila dabl-dabl učinak – 14 poena i 11 skokova. Dvocifrene u timu Nenada Nikolića bile su još i Anđela Spahić i Neda Vasović sa po 14 poena.

U sledećem kolu košaršakice Šumadije gostovaće ekipi Radivoja Koraća.