„Apolonci“ od ranog vođstva do poraza u Užicu

Kategorija: Fudbal,Mlađe kategorije

Fudbaleri kragujevačkog Apolona 4 poraženi su na gostovanju vršnjacima iz užičke Slobode u 14. kolu Kadetske lige Srbije – 1:3 (1:1). Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu, poveli u 11. minutu pogotkom Stevića, ali je domaćin uspeo najpre da izjednači, a zatim da sa još dva pogotka u drugom poluvremenu dođe do celog plena.

Odlično su izabranici Slavoljuba Kizića započeli utakmicu i u 11. minutu stigli do prednosti. Nabačenu loptu iz kornera Stević je sproveo glavom u mrežu za vođstvo Kragujevčana od 1:0.

Domaćin je do izjednačenja stigao u finišu prvog dela susreta, kada je Jakovljević uspeo da savlada Samčovića, a isti igrač je u 60. minutu bio vesnik preokreta nakon jedne dubinske lopte pred gol gostiju. Sve nedoumice oko pobednika odagnao je Mitrović pogotkom u 90. minutu posle duplog pasa sa Oparnicom.

SLOBODA – APOLON 4  3:1 (1:1)

UŽICE
Gledalaca: 100
Sudija: Miloš Vitić (Užice)
Strelci: Jakovljević u 44. i 60, Mitrović u 90. za Slobodu, a Stević u 11. za Apolon 4.

SLOBODA: Vujčić, Gudurić, Cama (Krstović), Reljić, Radojević, Tešić, Vrbić, Opačić, Oparnica, Jakovljević, Mitrović.

APOLON 4: Samčović, Stijović, M. Milošević, Vrtikapa (Savić), Stević, Lakićević, Nikolić, Jovanović (Novićević), Obradović (Nešković), Radosavljević (Kirov), Rašić (Ilić).

Sa četrnaest osvojenih bodova Kragujevčani se nalaze na trinaestoj poziciji nakon četrnaest odigranih kola.

Narednog vikenda kadeti Apolona 4 ugostiće Brodarac.