Aranđelovčanima pripao Cajgetov turnir

Omladinci aranđelovačke Šumadije pobednici su 10. memorijalnog turnira “Miodrag Stefanović Cajge”,  koji je danas održan u organizaciji FK Sušica.

Turnir se tradiocionalno održava u znak sećanja na dugogodišnjeg igrača i člana uprave Miodraga Stefanovića Cajgeta, koga je smrt zadesila na funkciji predsednika Sučice.

Pored domaćina i organizatora na turniru su učestvovali mladi fudbaleri Šumadije iz Aranđelovca i Šumadije 1903.

Prema propozicijama ekipe su odigrale po dve utakmice trijagonala po 45 minuta. Najuspešniji su bili omladinci srpskoligaša iz Aranđelovca, koji su u prvom meču odigrali nerešeno sa seniorskom ekipom Sušice. Domaćin je ispustio pobedu, s obzirom da je imao dve velike prilike. Međutim, završeno je bez golova.

U drugom susretu između dve Šumadije, iz Aranđelovca i Kragujevca viđen je lep fudbal. U ravnopravnoj utakmici gol odluke postigao je kapiten Šumadije iz Aranđelovca Veličković u 40. minutu.

U trećem susretu turnira, zonaš sa Bubnja savladao je Sušicu sa 1:0 pogotkom Blagojevića u 16. minutu. Šumadija je  na ovom susretu nastupila pojačana sa kapitenom prvog tima Komatinom i novajlijom Stefanom Milosavljevićem, koji je igrao i u srpskoligašu Pobedi Beloševac na pozajmicu iz Radničkog 1923.

Šumadija 1903 naustupila je u sastavu: Veličković (Aleksić), Bošnjaković, Marković, Komatina, Petronijević, Filipović, S. Milosavljević, Nikčević (M.Milosavljević), Knežević, Blagojević, Stanojević.

Šumadija 1903: Bulatović, Timotijević, Živanović (P. Rakić), Babić, Trajković, Dugić, Đorđević (Spasić), N. Rakić (Stojadinović), Ristić, Šebek (Đuričić).

Prvo mesto osvojila je omladinska ekipa Šumadije iz Aranđelovca sa 4, druga je Šumadija 1903 sa 3 i poslednje mesto Sušica sa samo jednim bodom.

Kapitenu Aranđelovčana Stefanu Veličkoviću pobednički pehar uručio je  dr Branimir Radmanović, predsednik Sušice.

Šumadija (A) – Šumadija 1903 (omladinci) 1:0

Stadion: U Sušici.