Arsenal iznenadio Bresničane

Fudbaleri Arsenala (beli dresovi) i u revanšu bili su danas bolji u duelu gradskih zonaša
Fudbaleri Arsenala (beli dresovi) ponovo bolji u duelu gradskih zonaša

U 20. kolu Zone „Morava“,  fudbaleri Slavije, posle dobre igre protiv ekipe „Braća Vuković“  i pobede u gostima od 2:1, izgubili su bodove od gradskog rivala Arsenala na svom igralištu u Bresnici. U timu trenera Vladice Radovanovića ništa nije funkcionisalo kako treba. Zonaš iz Palilula odigrao je borbenije i sa više motiva, i sve to krunisao ubedljivom pobedom od 3:0 (1:0). Tako su izabranici trenera Željka Buzića, posle dve uzastopne pobede i devet postignutih golova, bez primljenog pogotka, poboljšali svoj položaj na tabeli za pet mesta i preselili se u gornji deo tabele.

Pre početka ovog duela kragujevačkih zonaša malo ko je očekivao ovakav ishod. Jesenas je Arsenal na svom stadionu pobedio sa 3:1, pa se očekivao revanš Slavije u Bresnici. Međutim, to se nije desilo, jer je zonaš iz Palilula iznenadio gradskog rivala racionalnijom i smirenijom igrom, koju je krunisao sa tri pogotka.

Arsenal je prvi put pripretio u 20. minutu jakim udarcem Đorđevića sa desne strane, koji je golman Petrović uspeo da zaustavi. U 35. minutu najmlađi igrač u redovima Palilulaca Nešković bio je precizniji i sa desne strane pogodio suprotni ugao za 1:0.

Neposredno pred odlazak na odmor Stević je uputio „bombu“ pod prečku, ali je golman Slavije Petrović uspeo loptu da izbaci u korner, pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Arsenala.

U drugom poluvremenu očekivalo se da se „probude“ domaći igrači, koji nisu ozbiljnije u prvom delu susreta pripretili golmanu Rafailoviću.  Promeni rezultata nisu doprineli ni kritika trenera Radovanovića u svlačionici, kao ni izmene igrača u nastavku susreta, iako se je Slavija krenula ofanzivnije.

Jokić je u 52. minutu slabo šutirao iz blizine, ali pravo u golmana Arsenala, dok je Dimitrijevićev projektil završio tik pored stative. Kao po pravilu, za promašaje je usledila kazna. Posle kontranapada preko desne strane, rezervista Otović asistirao je Nenadu Iliću, koji je sa tri-četiri metra u 76. minutu povisio vođstvo Palilulaca na 2:0.

Pobedu je „overio“ Lazović, jedan od najborbenijih igrača u ekipi Arsenala, u 85. minutu. U gužvi pred golom Petrovića, odbijena lopta došla je do kapitena gostiju, kome nije bilo teško da je iz blizine prosledi u mrežu i postavi konačnih 3:0 za Arsenal.

Tako je zonaš iz Palilula, posle ubedljive pobede od 6:0 protiv Omladinca iz Novog Sela u prethodnom kolu, bio efikasan i u duelu sa gradskim rivalom u Bresnici.

Posle druge vezane pobede, Arsenal je sa 24 boda došao na sedmo mesto, a Slavija je pala na devetu poziciju. Naredno, 21. kolo Zone „Morava“, na programu je u sredu, 20.aprila. Arsenal dočekuje ekipu Baneta iz Raške, a Slavija putuje u goste ekipi Tutina, koju od ove polusezone vodi kragujevački trener Slobodan Stašević.