Arsenal nastavio uspešnu seriju

arsenal
Fudbaleri Arsenala (crni dresovi) nisu oduševili igrom, ali su danas osvojili važne bodove

U 21. vanrednom kolu Zone „Morava“ fudbaleri Arsenala danas su zabeležili treću uzastopnu pobedu. Posle trijumfa nad Omladincem iz Novog Sela (6:0) i pobede u gradskom duelu sa Slavijom u Bresnici (3:0) savladali  na svom terenu i ekipu Bana iz Raške sa 2:1 i  zadržali mesto u gornjem delu tabele. Susret je odlučen u prvom poluvremenu kada su Palilulci stekli prednost od dva gola, koju gosti nisu uspeli da sustignu, već samo pogotkom u finišu susreta ublažili poraz.

Ekipa Arsenala nije ponovila igru iz prethodnog kola, ali je osvojila važnje bodove u sueretu sa podmlađenom ekipom iz Raške, koja zauzima mesto u vrhu tabele. Velike zasluge za pobedu domaćina imao je golman Rafailović, koji je branio i „zicere“. Međutim, gosti su imali i sreće, jer su igrači Arsenala češće pogađali prečku nego mrežu i to je uticalo da su malobrojni gledaoci videli samo tri pogotka.

Zonaš iz Palilula došao je u vođstvo u 15. minutu. Korner sa leve strane izveo je Ilić, a na drugoj stativi iz prve loptu je zahvatio Otović i savladao golmana gostiju Radovanovića. Veliku šansu da udvostruči prednost imao je Stamatović osam minuta kasnije, posle dobre asistencije Stefanovića, ali je sa sedam – osam metara šutirao pored gola.

Gosti iz Raške prvi put su ozbiljnije pripretili u 29. minutu iz prekida, ali je napadač Marković za malo bio neprecizan. U 38. minutu dve povoljne prilike za golove, po jedna na obe strane. Bek Arsenala Ignjatović, posle udarca sa ugla sa tri metra je glavom šutirao pod prečku, ali je golman Raščana dobro intervenisao i sprečio pogodak. Uzvratio je Bane preko Mrvoševića sa desne strane, koji iz dva puta nije uspeo da savlada Rafailovića iz neposredne blizine.

U 44. minutu golman Arsenala je uspeo da spreči Markovića i Savića da preokrenu rezultat u korist gostiju. U kontranapadu neposredno pred odlazak na odmor domaći tim postigao je drugi pogodak. Posle akcije preko desne strane u kaznenom prostoru Bana bek Petrović oborio je Ilića, a sa bele tačke siguran je bio Stefanović i obezebdio da se na odmor ode sa prednošću od 2:0.

Od početka drugog poluvremena trener Željko Buzić zamenio je kapitena Lazovića i  strelca vodećeg pogotka Otovića zbog povreda, što se osetilo u igri. U 65. minutu rezervista gostiju Ivanović izgubio je duel sa golmanom Arsenala. Na drugoj strani terena bek Arsenala Baroš nije dobro zahvatio nabačenu loptu sa desne strane i sa pet metara glavom šutirao preko gola. Neprecizni su bili, potom, Nešković i Stević, koji su umesto mreže pogađali prečku. Posle ovih promašaja usledila je kazna od strane gostiju. U 87. minutu sa leve strane u kazneni prostor Arsenala ušao je rezervista Ivanović i preciznim udarcem pogodio suprotni ugao golmana Rafailovića i ishod susreta u završnici doveo u neizvesnost. Samo minut kasnije prečka je ponovo spasila domaćina i sprečila pogodak, pa je susret, ipak, završen pobedom Arsenala sa 2:1.

ARSENAL – BANE 2:1 (2:0)

Stadion: U nasellju Palilule.
Gledalaca: 50.
Sudija: Andrija Mladenović.
Pomoćnici: Dragan Jelušić i Marija Đoković (svi iz Čačka).
Strelci: Otović u 15. i Stefanović iz jedanaesterca u 45, a Ivanović u 87. minutu za Bane.
Žuti kartoni: Baroš, Todorov (Arsenal), Petrović (Bane).

ARSENAL: Rafailović, Ignjatović, Baroš, Lazović (Stević), Ivković (Sretenović), Todorov, Nešković, Stamatović, Otović (Barać), Stefanović, Ilić.

BANE: Radovanović (Premović), Popović, Petrović, Pavlović, Sretenović, Milović (Cvetić), Mrvošević, Krišto,  Vukadinović (Ivanović), Marković, Savić.

IGRAČ UTAKMICE: Jovan Rafailović (Arsenal).

U ostalim susretima 21. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Tutin – Slavija 1:1, Ovčar – Takovo 0:2, Dragačevo – Trepča 2:0, Orlovac – Omladinac 5:0, Braća Vuković – Karađorđe 0:1, Sloboda (Č) – Polet 3:1. U vođstvu je Jošanica, koja je u ovom kolu bila slobodna, sa 41 bodom. Arsenal se popeo za jednu stepenicu i zauzima šesto mesto sa 27, a Slavija sa četiri boda manje je na 10. poziciji.

Narednog vikenda igraju se utakmice 22. kola. Slavija dočekuje Orlovac iz Mrčajevaca, a Arsenal je gost Karađorđu u Ribnici kod Kraljeva. U ostalim susretima sastaju se: Jošanica – Sloboda (Č), Polet – Braća Vuković, Bane – Tutin, Omladinac – Dragačevo, Trepča – Ovčar, a slobodno je Takovo.