Arsenal ostao zonaš sa „šesticom“

Ekipa Arsenala, za 12.06.2016
Fudbaleri Arsenala bili su veoma efikasni u susretu sa ekipom Ovčara

Fudbaleri Arsenala napunili su mrežu otpisanog Ovčara 6:0 (1:0), u poslednjem, 30. kolu Zone „Morava“,  i sa 38 osvojenih bodova obezbedili mogućnost da se i u narednoj sezoni takmiče u ovom rangu. Palilulci su do ubedljivog trijumfa došli boljom igrom u drugom poluvremenu, nakon što su gosti u 50. minutu ostali sa igračem manje na terenu. Briljirali su rezervista Otović, koji je zabeležio het-trik, i defanzivac štopera Baroša, dvostruki strelac na ovom meču.

Utakmica na stadionu u Palilulama počela je sa zakašnjenjem od pola časa zbog kašnjenja ekipe Ovčara iz čačanskog sela Markovice, koja je u Kragujevac doputovala sa svega dvanaest igrača. Međutim, domaći tim je olako shvatio ovaj važan susret i dugo se mučio da bi postigao prvi gol. Nervozu na terenu stvarao je i nesigurni sudija Dušan Arsović iz Gornjeg Milanovca, čijim odlukama nisu bili zadovoljni igrači oba tima, kao i gledaoci.

Arsenal je od samog početka krenuo ofanzivno, ali su se gosti grčevito branili, iako im rezultat ovog susreta nije ništa značio za plasman, jer su se tri kola ranije oprostili od zonskog stepena takmičenja. Prosto je neverovatno kakve šanse u prvom poluvremenu nije iskoristio domaći tim. Za dvadesetak minuta Palilulci propustili pet šansi da dođu u vođstvo. U 7. minutu, posle lob udarca Spasojevića, lopta se od prečke odbila u gol-aut. Deset minuta kasnije bek Đorđević je šutirao u ruke golmana Marinkovića, a u 18. minutu Ilić je sa sedam-osam metara loptu poslao pored gola. Dva minuta kasnije Spasojević je sa pet metara slabo šutirao i omogućio gostujućem golmanu da izbije loptu u polje. U 21. minutu dobar centaršut Đorđevića sa desne strane nije iskoristio Stević, pošto je loptu glavom iz neposredne blizine poslao pored gola.

Gosti su u prvom poluvremenu imali dve prilike da dođu u vođstvo, koje nije iskoristio Simenunović. U 32. minutu on je izašao pred golmana Rafailovića, ali se odlučio na kombinaciju sa Janićijevićem i šansa je propala, a tri minuta kasnije je iz blizine šutirao u golmana.

Ipak, palilulski zonaš je na odmor otišao sa golom prednosti. U 43. minutu slobodan udarac sa desne strane izveo je Ilić, a na drugoj stativi je bek Baroš zahvatio loptu glavom i „zakucao“ je u mrežu. U poslednjem minutu prvog dela utakmice, Ilić je  propustio priliku da udvostruči prednost svog tima, kada je sa 5-6 metara šutirao preko gola.

U 50. minutu, nezadovoljan odlukom sudije zbog ofsajd pozicije i nesportskog ponašanja posle žutog kartona, igru je samovoljno napustio gostujući igrač Janićijević i svojoj ekipi napravio „medveđu uslugu“. U istom minutu Baroš je iz slobodnog udarca povećao prednost svog tima na 2:0.

Miloje OTOVIC Arsenal za 12.06.2016Miloje Otović je za dvadeset minuta het trikom obezbedio Arsenalu ubedljivu pobedu

U 60. minutu u igru je ušao rezervista u ekipi Arsenala Otović i odmah se upisao u listu strelaca, posle dobre asistencije Ilića. Na 4:0 povisio je, sedam minuta kasnije, drugi rezervista Sretenović, koji je od početka drugog poluvremena zamenio Spasojevića. U 75. minutu štoper gostiju Pantelić oborio je u svom kaznenom prostoru Sretenovića, a sa bele tačke siguran je bio Otović, koji je pet minuta kasnije svojim trećim pogotkom na utakmici postavio konačan rezultat – 6:0 za Arsenal.

ARSENAL – OVČAR 6:0 (1:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 150.
Sudija: Dušan Arsović (Gornji Milanovac).
Pomoćnici: Andreja Mladenović (Čačak), Stefan Gačić (Lozanj).
Strelci: Baroš u 43. i 50, Otović u 60, 75. iz jedanaesterca i 80. i Sretenović u 67. minutu.
Žuti kartoni: Ilić (Arsenal), Šibanac, Zlatić (Ovčar).

ARSENAL: Rafailović, Đorđević, Baroš, Lazović, Ivković, Todorov, Ignjatović (Nešković), Stamatović, Spasojević (Sretenović), Ilić, Stević (Otović).

OVČAR: Marinković, Šibinac, Kaplarević, Rađenović, Mitrović, Pantelić, Simeunović, Jovašević (Tomović), Šibinac, Janićijević, Zlatić.

IGRAČ UTAKMICE: Miloje Otović (Arsenal)

Drugi kragujevački zonaš, ekipa Slavije, poražena je u Raškoj od domaćeg Baneta sa 3:1, iako je posle prvih 45 minuta imala vođstvo od 1:0. Ipak, Bresničani su zadržali mesto u gornjem delu tabele sa 39 bodova. Samo bod manje ima Arsenal, koji je nakon trijumfa nad Ovčarom sačuvao mesto u Zoni „Morava“, gde će se naredne sezoni takmičiti i kragujevačka Sušica, prvak Prve gradske lige Kragujevca.