Arsenal – pobednik Kupa grada (FOTO)

fk-arsenal-pobednik-kupa-2016
Fudbaleri Arsenala sa pobedničkim peharom

U finalu Kupa na području Fudbalskog saveza grada Kragujevca, na igralištu Kolonije, ekipa Arsenala danas je savladala gradskog rivala Slaviju sa 2:1 i osvojila pehar, koji je kapitenu Srećku Lazoviću uručio Žarko Stevanović, predsednik FS grada Kragujevca. Bio je ovo duel kragujevačkih zonaša, koji su se pre deset dana sastali i u borbi za bodove. I tada su Palilulci u Bresnici slavili sa ubedljivih 3:0.

Prvo poluvreme finalnog susreta proteklo je u ravnopravnoj igri, bez izrazitih šansi za gol. Fudbaleri Arsenala su u 12. minutu imali priliku da dođu do prednosti, kada je Stefanović iz slobodnog udarca šutirao pod prečku, ali je golman Petrović uspeo da intervenše i izbaci loptu u korner.

arsenal-slavijaZajednički snimak finalista pred početak današnjeg susreta

Zonaš iz Bresnice imao je peh u 43. minutu, kada je štoper Sretković, jedan od najboljih odbrambenih igrača Slavije, zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu. Međutim, samo minut kasnije, Bresničani su sa igračem manje posle kontranapada došli u vođstvo. Simić je ubacio loptu pred gol Arsenala, a na drugoj stativi našao se mladi Bojan Radovanović i udarcem iz prve savladao golmana Rafailovića, omogućivši svojoj ekipi da na odmor ode sa golom prednosti. Interesantno je napomenuti da je Radovanović i na nedeljnoj utakmici sa Orlovcem iz Mrčajevaca postigao pobedonosni pogodak u borbi za bodove.

arsenal-slavijaIako je Slavija bila u vođstvu, fudbaleri Arsenala su uspeli da preokrenu rezultat i osvoje pehar

Brojčanu prednost Arsenal je iskoristio u drugom poluvremenu i preokrenuo rezultat u svoju korist, iako je Slavija pružila jak otpor sa igračem manje. Izabranici trenera Željka Buzića povećali su pritisak na gol Bresničana, ali su nakon promašaja Otovića i Stevića iz blizine, izjednačili tek u 79. minutu. Rezervista Milutinović je odlično šutirao sa oko 20 metara i savladao golmana Slavije Petrovića.

Upornost igrača Arsenala ispaltila se u 88. minutu, kada je pala odluka o pobedniku, iako se očekivalo da će penali odlučivati o osvajaču ovogodišnjeg Kupa Kragujevca. Na ubacivanje sa leve strane pred golom Slavije najbolje se snašao štoper Stamatović i iz blizine zakucao loptu u mrežu za preokret i pobedu Arsenala, što je izazvalo veliko slavlje, kako među igračima zonaša iz Palilula, tako i među njegovim navijačima.

navijaci-arsenalaOsvajanju pehara radovali su se i navijači Arsenala

SLAVIJA –ARSENAL 1:2 (1:0)

Igralište: FK Kolonija.
Gledalaca: 150.
Sudija: Marko Srećković.
Pomoćnici: Filip Beloica, Milica Milovanović (svi iz Kragujevca).
Strelci: Radovanović u 44. za Slaviju, a Milutinović u 79. i Stamatović u 88. minutu za Arsenal.
Žuti karton: Jokić (Slavija).
Crveni karton: Sretković u 43. minutu (drugi žuti karton).

SLAVIJA: Petrović, Vasović, Todorović, M.Ilić, Jokić, Sretković, Radovanović, Vukomanović, Simić, Beljić, Kovačević.

ARSENAL: Rafailović, Đorđević, Baroš, Stamatović, Ignjatović, Todorov, Sretenović (Stević), Vuković, Spasojević (Otović), Stefanović (Milutinović), N.Ilić

Pobednički pehar kapitenu Arsenala Srećku Lazoviću uručio je Žarko Stevanović, predsednik Fudbalskog saveza grada Kragujevca, a obe ekipe finalista na poklon su dobile i po jednu loptu.

arsenal-peharPehar kapitenu Arsenala urućio je Žarko Stevanović, predsednik FS grada Kragujevca

Treba reći da je Arsenal prvi put osvojio Kup u organizaciji Fudbalskog saveza grada  i to u duelu sa gradskim zonašem Slavijom, koja je pre dve godine bila pobednik ovog takmičenja. Inače, prošle godine pehar je osvojila ekipa Vodojaže, koja je u finalu savladala Pobedu iz Beloševca.

Tekst i fofo: M. Jovičić