Arsenal poražen u Tutinu, Sušica sve bliža selidbi u niži rang

NEUSPEŠAN VIKEND: Fudbaleri Arsenala i Sušice (Foto: M. Jovičić)

Sa izuzetkom Slavije, kragujevački zonaši nisu imali uspešan vikend. Arsenal je poražen u Tutinu od istoimenog domaćina, dok je Sušica na svom terenu izgubila od Baneta iz Raške i tako sebe dovela u još težu situaciju na tabeli.

Arsenal na gostovanju drugoplasiranom Tutinu nije imao šansi. Veoma motivisan domaćin iskoristio je kiks vodećeg Radničkog iz Kovača i pobedom nad Palilulcima od 2:0 (0:0) domogao se liderske pozicije na tabeli Zone Morava.

Kragujevčani su odolevali sve do 73. minuta, kada je Demir Balić iz slobodnog udarca sa 18 metara savladao do tada veoma dobrog čuvara mreže Arsenala Rafailovića. Pitanje pobednika rešio je Emir Ličina pogotkom u 88. minutu.

Tutin – Arsenal  2:0 (0:0)

TUTIN
Gledalaca: 450
Sudija: Nemanja Blagojević (Kraljevo)
Strelci: Balić u 73. i Ličina u 88. minutu

TUTIN: Alić, M. Hot, Idrizović, Ahmatović, A. Hot, D. Dacić, A. Dacić (Džudžević), A. Čuljević (Gusinac), Marovac, Ličina, Bulatović (Balić).

ARSENAL: Rafailović, Lazarević, Janjoš, Ignjatović, Todorv (Drekalović), Stević (Gnjatović), Nedeljković, Đurić, Stefanović, Baroš, Otović.

Dvanaesti poraz u sezoni zabeležila je ekipa Sušice, ovaj put na svom terenu protiv Baneta iz Raške 2:4 (0:3). Već nakon pola sate igre gosti su vodili sa 3:0 i bilo je jasno da će upisati trijumf u Kragujevcu.

Filipović je u 46. minutu smanjio na 1:3, ali je Milošević svojim drugim golom na meču u 85. minutu rešio sve nedoumice oko pobednika.

Bio je ovo treći poraz Sučičana ovog proleća, koji su sve bliži povratku u Prvu gradsku ligu.

Sušica – Bane  2:4 (0:3)

Igralište u Sušici
Gledalaca: 100
Sudija: Borko Radović (Čačak)
Strelci: Filipović u 46. i Bajović u 90. minutu za Sušicu, Obradović u 13. i 26, Milošević u 26. i 85. minutu za Bane

SUŠICA: Veličković, Rašić, Bogojev, Pavlović, Zdjelar (Todorović), Mijailović, Filipović, Krstić (Begenaj), Nikolić (Mujazinović), Bajović, Božović

BANE: Premović, M. Obradović, Ilić, Jolović (Bošković), Veljović, Milović, N. Milošević, Terzić, S. Milošević, Cvetić (Grujić), Ivanović (Mrvošević)

U 19. kolu Arsenal će ugostiti Dragačevo, Slavija gostuje Trepči u Kosovskoj Mitrovici, dok je Sušica slobodna.