Arsenalu samo bod protiv Partizana

U okviru Prve Gradske lige FSGKG danas su odigrane utakmice 18. kola.

U jednoj od najzanimljivih utakmica Arsenal i Partizan podelili su bodove odigravši u Palilulama 2:2. Palilulci nisu uspeli da savladaju dobru ekipu iz Cerovca, i da time naprave još veću bodovnu prednost zbog kiksa drugoplasirane ekipe Kolonije.

Gotovo sve se dogodilo u prvom delu kada je iskusni V. Božinović najavio iznenađenje pogotkom u 9.minutu. Do kraja poluvremena Arsenal uspeva da preokrene rezultat golovima U. Stevića i Lazovuića, i da tim očekuje sva tri boda.

Na poluvremenu su se igrači Arsenala opustili, dozvoli Partizanu već u 47.minutu da izjednači preko Todorića, a kada je gost u 66.minutu ostao sa igračem manje svi su očekivali i pobedu Arsenala, ali to se nije dogodilo i domaćin će možda mnogo žaliti za ovim bodovima.

Već u sredu lider gostuje Šumadiji u Čumiću, a u nedelju se igra veliki derbi, kada se sastaju Arsenal i Kolonija, susret koji bi trebalo da odluči koji će od ova dva kluba prestavljati Kragujevac u Zoni Morava.

Arsenal – Partizan (C) 2:2 (2:1)

Stadion: Arsenala
Gledalaca: 200
Sudija: Nikola Žarčanin (Kragujevac)
Žuti kartoni: Božinović, Milenković (Partizan).
Crveni karton: Čarović (Partizan) u 66.minutu.
Strelci: 0:1 V.Božinović u 9, 1:1 U.Stević u 31, 2:1 Lazović u 45, 2:2 Todorić u 47.minutu.

ARSENAL: Čalović, Radojević, Tošović, Lazović, Filipović, Todorov (Prodanović), U.Stević (Belošević), A.Stević, Blagojević, Stefanović, Simić (Petrović).

PARTIZAN: G.Jovanović, N.Božinović, Čarović, Antonijević, Marko Jovanović, Lukić, Marinković (Dimitrijević), Todorić, Ratinac, V.Božinović, Milenković (Miloš Jovanović).

Igrač utakmice: Vladimir Božinović (Partizan).

Novi poraz pretrpeli su fudbaleri Korićana, koji su u derbiju kola poraženi na Sušičkom brdu. Jadran je slavio minimalnu pobedu kao gost protiv Maršića, dok je potpuno neočekivano Ćava deklasirala Šumadinac u Velikim Krčmarima. Jesenji prvak, Kolonija nastavila je da posustaje.