Barsa raspršila snove „studentima“

Kako stvari stoje, kragujevački Ekonomac moraće da čeka još godinu dana kako bi ostvario svoj san o plasmanu na završni turnir UEFA Futsal kupa. Devetostruki šampion Srbije ove godine bio je možda i najbliži ostvarenju tog cilja, ali se isprečila velika Barselona, koja je večeras u dvorani „Đovani Paolo“ u Peskari slavila sa 3:2 (1:1) i tako verovatno sebi kupila kartu za Top 4.

Sjajno su „studenti“ započeli utakmicu i poveli već u 25. sekundi, ali su ih olako primljeni golovi u nastavku susreta koštali poraza. Bez obzira na sve, ovim momcima se mora odati priznanje jer su odigrali dva sjajne utakmice na turniru protiv renomiranih protivnika i pokazali da Ekonomac zaista spada u sam krem evropskog klupskog futsala.

Kada je Simi na asistenciju kapitena Rnića u 25-oj sekundi utakmice zatresao mrežu renomiranog rivala, mnogi simpatizeri Ekonomca trljali su oči u čudu misleći da se konačno višegodišnji san o plasmanu na Fajnal for UEFA Futsal kupa ostvaruje. Odlično je ekipa Predraga Rajića funkcionisala u tim trenucima, držeći igrače Barselone daleko od svog gola.

Prvi put je dvostruki prvak Evrope zapretio u 8. minutu preko Dijega. Minut kasnije snažni pivot Ferao izborio je prostor za udarac pored dva igrača Ekonomca, ali je šutirao pored gola.

Bio je to uvod u ono što će se desiti u 10. minutu. Korner sa desne strane izveo je Hoselito, a Ferao ostao usamljen u prostoru od šest metara, što je iskoristio da poravna rezultat.

Strelac izjedančujućeg pogotka Ferao je već u narednom minutu pogodio stativu posle udarca sa devet metara, da bi nekoliko trenutaka kasnije Hoselito sjajno uposlio Adolfo Fernandesa, ali Momčilović je bio na visini zadatka.

Trener Ekonomca Predrag Rajić je baš kao i protiv Peskare rešio da uvede golmana-igrača u ovoj fazi meča kako bi dobio na posedu. U tome je i uspeo, pa je njegov tim u narednim minutima stvorio nekoliko dobrih prilika.

Ipak, do odlaska na odmor konkretniji su bili Katalonci. Tako je Ferao u 17. minutu još jednom pogodio okvir gola, a u finišu je golman Ekonomca Nemanja Momčilović zaustavio par opasnih udaraca ka svom golu.

Početkom drugog dela igre Rajić se odlučio da ponovo uvede golmana-igrača, što mu se ovoga puta obilo u glavu. Igrao se 27. minut kada je golman španskog tima Pako Serano rukom bacio loptu ka Adolfu Fernandesu, Raičević nije uspeo da je zahvati glavom, pa je ubrzo na semaforu stajalo 2:1 za Barselonu.

Ipak, „studente“ ovakav razvoj događaja na terenu nije demoralisao, već su krenuli još odlučnije ka golu protivnika, koji je bio prinuđen na defanzivu. U 32. minutu, nakon dužeg perioda opsade gola Barse, „sevnula“ je levica Brazilca Talesa, a lopta je uskoro odsela u mreži za novo izjednačenje rezultata – 2:2.

Samo minut kasnije zicer za Katalonce propušta Tolra, da bi u 35. minutu Hoselito realizovao majstorski izvedenu kontru Barseloninih igrača.

Igrači Ekonomca su u poslednjih pet minuta susreta uzaludno pokušavali da dođu do izjednačenja. Najbliži tome bili su u poslednjim sekundama utakmice, ali je tada Pako Serano sa dve odlične intervencije osujetio pokušaje Rnića i Talesa.

EKONOMAC – BARSELONA 2:3 (1:1)

PESKARA
Dvorana: „Đovani Paolo II”
Sudije: Admir Zahovič (Slovenija) i Eduardo Fernandes Koeljo (Portugal)
Strelci: 1:0 Simi u 1, 1:1 Ferao u 10, 1:2 Adolfo u 27, 2:2 Tales u 32, 2:3 Hozelito u 35. minutu.
Žuti kartoni: Simi, Borisov (Ekonomac), Mario Riviljos, Hozelito (Barselona).
Nagomilavanja prekršaja: Ekonomac 6 (3+3), Barselona 7 (2+5).

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ , IGOR, RNIĆ, TALES, SIMI, Matijević, Lazarević, Stojković, Pršić, Ivanković, Borisov, Rajčević, Kopanja, Antonić. Trener: Predrag Rajić.

BARSELONA: PAKO SEDANO, AIKARDO, LEO SANTANA, DIJEGO, FERAO, Mikel Feiksas, Kols Bertran, Tolra, Žoao Batista, Adolfo, Mario Riviljos, Hoselito, Rafa Lopez, Huanho. Trener: Andres Plaza Alvarez.

Nakon ovog poraza šampiona Srbije samo još teorija drži u igri za plasman na Fajnal for. Da bi Kragujevčani zaigrali na završnom turniru UEFA Futsal kupa potrebno je da u poslednjem kolu dobiju holandski Knopunt, a da Barselona izgubi od Peskare, što je teško zamisliv scenario.

U svakom slučaju, šta god da se desi, ovim momcima treba odati priznanje na dostojnom reprezentovanju srpskog klupskog futsala na evropskoj sceni.