Beleške jednog reportera: Revija golova

Pred utakmicu Radničkog sa Partizanom, listajući dokumentaciju, pronađoh da je najviše golova u prvenstvenim susretima ova dva kluba viđeno na utakmici u Beogradu, 1976.godine, čak sedam. Tog 22.maja, Partizan je pred 8.000 gledalaca, među kojima i dosta navijača Radničkog, slavio sa 4:3. Prava revija golova.

Partizan je poveo u 24.minutu, preko Bore Đorđevića, da bi pet-šest  minuta kasnije, rezervista, Grubješić povisio na 2:0. Ubedljiv poraz je bio na pomolu, ali samo dva minuta je bilo potrebno Savi Paunoviću da se upiše u strelce i smanji na 2:1. Bio je to rezultat prvog dela.

A na početku drugog, brzonogi Čeda Mićović je utišao navijače Partizana – 2:2. Na scenu je tada  stupio kapiten crno-belih Moca Vukotić i savladao dosta nesigurnog Stojanovića – 3:2. Međutim, ponovo je Mićović nagovestio iznenađenje, kada je dvadeset minuta pre kraja izjednačio na 3:3. Malo opuštanja, nekoliko neoprostivih početničkoh poteza i Grubješić je postigao svoj drugi gol a četvrti za Partizan – 4:3. Šteta, jer Mićović, Simić, Paunović i Tatović su uradili odbrani Partizana ono što mnogo veći klubovi nisu uspeli na stadionu JNA – postigli tri gola. Bila je to, kad sve sabere, utakmica zbog koje se dolazi na stadion. Uzbudljiva, neizvesna i puna golova ali i nerealizovanih šansi.

Da se podsetimo i sastava:

Partizan: Milić, Vulić (Grubješić), Antić, Pejović, Arsenović, Golac, Zavišić, Todorović, Đorđić (Vraneš), Vukotić, B.Đorđević

Radnički: Stojanović, Milić, Gudžulić, Vlajić (Milosavljević), Martinović, Manislavić, Mičović (Popović), Simić, Paunović, Radivojević, Tatović.

Piše: Kazimir Petrović