Beloševčani se vratili na lidersku poziciju

Iako su igrali nekompletni, fudbaleri Pobede Beloševac danas su u 19. kolu Zone „Morava“ savladali poslednje plasiranu Mladost iz Oplanića kod Kraljeva sa 2:0 i ponovo preuzeli prvo mesto na tabeli sa bodom prednosti u odnosu na Mokru Goru iz Zubinog potoka, koja je danas poražena od Trepče sa 2:0.

Vetar je otežavao kontrolu lopte, ali su izabranici trenera Slaviše Kovačevića, posle šok utakmice sa Slavijom, izmamili aplauze svojih navijača,  manje zbog prikazane igre, a više zbog osvojena tri važna boda u trci za prvo mesto i plasman u Srpsku ligu.

U prvom delu susreta domaći tim je posle dva dobra udarca Marka Lepovića i jedne odlične intervencije mladog golmana Petrovića uspeo je da dođe u vođstvo. U 41. minutu Bjelanović je  sa desne strane  oštro šutirao pred gol Mladosti, a na drugoj stativi našao se jedan od najzapaženijih u timu Beloševčana Vladimir Bubanja i sa ivice peterca zakucao loptu u mrežu.

Vladimir Bubanja

U drugom poluvremenu vetar je pomagao gostima i oni su u 49. minutu snažnim udarcem Đurića ozbiljno pripretili, ali je golman Pobede Beloševac paradom izbio loptu u korner. Na drugoj strani Stojanović je sa nekoliko metara šutirao, ali je golman Mladosti bio na mestu i sprečio povećanje rezultata.

U 65. minutu sudija Petrović iz Čačka je zbog prigovora na jednu odluku isključio sa klupe predstavnika gostujuće ekipe, ali je on pokušao da se raspravlja sa sudijom, a na putu iz igrališta nasrnuo je i na rezervne igrače domaćina zbog čega je utakmica bila prekinuta pet minuta.

Gosti su u 75. minutu  pokušali da izjednače preko Milića, ali je golman Beloševčana iz gornjeg ugla loptu izbacio u korner. Pet minuta kasnije Pobeda Beloševac je postigla i drugi pogodak preko Pejčinovića posle asistencije Piskulića i tako poslavila konačan rezultat.

Danas su odigrane još dve utakmice. Partizan je u Cerovcu pobedio Jošanicu sa 2:0 i sa 28 bodova popeo se na šesto mesto na tabeli. Istim rezultatom  Trepča je u kosovskom derbiju  savladala Mokru goru.

Sutra se sastaju: Tutin – Slavija, Šumadija 1903 – Polet (T),  Vodojaža – Takovo, Bane –Omladinac, Orlovac – Metalac (KV).

Pobeda Beloševac – Mladost (Oplanići) 2:0 (1:0)