Beloševčani slavili u Cerovcu

milos-markovic
Miloš Marković je sa dva pogotka osigurao pobedu Beloševčana u Cerovcu

U 21. kolu Prve gradske lige Kragujevca, u duelu bivšeg zonaša i srpskoligaša, koji zbog finansijskih problema sada tavore unižem rangu,  podmlađeni tim Pobede Beloševac, sa nekadašnjim kapitenom Milošem Markovićem, pobedio je u Cerovcu ekipu Partizana sa 3:1 i popravio bodovni saldo.

Fudbaleri Partizana u prolećnom delu nastupaju bez jednog od najiskusnijih igrača i kapitena Vladimira Božinovića, koji pauzira zbog kazne, i to se oseća u igri Cerovčana. To su iskoristili fudbaleri iz Beloševca i brzo došli do rezultatske prednosti. Već u drugom minutu bilo je 1:0 za Pobedu Beloševac. Posle prve akcije preko desne strane Saša Milisavljević je doveo goste u vođstvo. Pokušavali su domaći igrači da dođu do izjednačenja, ali je iskusni napadač Beloševčana Miloš Marković neposredno pred odlazak na odmor povećao rezultat na 2:0 i pokopao sve nade Partizana da može da izbegne poraz na svom terenu. U 43. minutu izveden je kontranapad, a posle ubacivanja lopte iz kornera Marković je iz prve dobro šutirao i savladao golmana Cerovčana Aleksandra Milanovića.

Kada je Marković izvanrednim udarcem sa 30 metara u 52. minutu povećao prednost beloševačkog gradskog prvoligaša na 3:0 bilo je jasno da bodovi odlaze iz Cerovca.

Domaći fudbaleri su tek u 85. minutu iskoristili opuštenost igrača iz Beloševca i preko Aleksandra Kulidžana iz gužve pred golom Stefana Đorđevića uspeli da ublaže poraz, ali nisu imali snage da učine nešto više, pa su bodovi zasluženo pripali Beloševčanima pobedom od 3:1.

PARTIZAN – POBEDA BELOŠEVAC 1:3 (0:2)

CEROVAC
Stadion: Partizana.
Sudija: Goran Matić.
Pomoćnici: Marko Cvetković i Pavle Vasilijević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Kulidžan u 85. za Partizan, a Milisavljević u 2. i Marković u 43. i 52. minutu za Pobedu Beloševac. Žuti kartoni: Kulidžan (Partizan), Petrović i Lazović (Pobeda Beloševac).

PARTIZAN: Milanović, Dajić, Stolić, Kulidžan, D. Jovanović, Tanasijević, Mirić, Garić (Savić), Dakić, N. Jovanović, Andrović.

POBEDA BELOŠEVAC: Đorđević, Ivanović, Savić (Aleksić), Lukić, Stojadinović, Đinović, Jakovljević, Ilić (Ivanović), Petrović, Milisavljević (Lazović), Marković.

IGRAČ UTAKMICE: Miloš Marković (Pobeda Beloševac)

U ostalim susretima 21. kola Prve gradske lige Kragujevca postignuti su sledeći rezultati: Šumadinac KG – Jadran 0:3, Srbija – Budućnost (R) 0:1, Vodojaža – Jedinstvo 3:0, Sloga (D) – Borac (D) 3:2. Vinogradi DB – Sloboda 2:1, Mladost (P) – Kolonija 2:1, Ćava – Maršić 5:1. U ovom kolu slobodna je bila vodeća ekipa Sušice, koja ima 10 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Slogu iz Desimirovca sa 35 bodova.

Posle ovog kola Pobeda Beloševac je na  10. mestu sa 25 bodova, a Partizan sa bodom manje na 12. poziciji na tabeli.

U vanrednom 22. kolu sutra (sreda) se sastaju: Jadran – Sušica, Pobeda Beloševac – Ćava, Maršić – Mladost (P), Kolonija – Vinogradi (DB), Sloboda – Sloga (D), Borac (D) – Vodojaža, Jedinstvo – Srbija, Budućnost (R) – Šumadinac KG, a Slobodan je Partizan.

U Drugoj gradskoj ligi odigrano je 15. kolo. Vodeća Šumadija 1934 iz Drače pobedila je Kremenac iz Rogojevca sa 1:0. Seljak iz Cvetojevca osvojio je bodove u gostima savladavši Žeželj u  Gornjoj Sabanti, a Hajduk iz Jovanovca u Botunju (3:2). Komšije Bagremar i 21. oktobar odigrali su 1:1, Kutlovo je uvedljivo savladalo Zastavu 3:0, a Azbest u Stragarima ekipu Divostina sa 4:0. Slobodan je bio Košutnjak.

U vođstvu je Šumadija 1934 iz Drače sa 38 bodova, a prate je Kutlovo i Seljak sa po sedam bodova manje.

Narednog vikenda u Drugoj gradskoj ligi sastaju se: Seljak (C) – Šumadija 1934, Divostin – Žeželj, Zastava – Azbest, 21. oktobar – Kutlovo, Košutnjak – Bagremar, Kremenac – Botunje, a slobodna je ekipa Hajduka.