Bez golova pored pruge

Pobeda-Zeleznicar

U izuzetno zanimljivoj utakmici 16. kola Srpske lige Zapad, fudbaleri Pobede i Železničara iz Lajkovca odigrali su nerešeno, bez golova, na igralištu „Pored pruge“ .

Beloševčani su se na otvaranju prolećene polusezone predstavili svojoj publici u nešto drugačijem sastavu u odnosu na jesen. Na klupi Pobede debitovao je i novi trener Mile Stanković, koji je trenersku palicu preuzeo od Željka Miloševića.

Šansu su od prvog minuta dobile su novajlije: mladi bek Jevremović, štoper Radoslav Dunđerović, iskusni Dejan Deljanin, koji je stigao iz niškog Sinđelića, kao i Miloš Simić, momak koji je u protekloj polusezoni branio boje Šumadije 1903 i Kolonije. Trener Stanković na ovom meču nije mogao da računa na iskusne Vitomira Bubanju i Miloša Markovića.

Gosti iz Lajkovca, koji trenutno zauzimaju drugo mesto na tabeli, od samog starta krenuli su ofanzivno i već u 1. minutu imali priliku da dođu do vođstva preko Plećića, ali je prečka bila saveznik domaćih.

Pobeda je prvu veliku priliku da dođe do vođstva propustila u 25. minutu. Đuričić je fauliran u šesnaestercu gostiju, a sudija Rašić pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo iskusni Deljanin, ali je slabo šutirao, pa je golman Ivan Jovanović lako zaustavio njegov udarac.

U drugom poluvremenu obe ekipe propustile su po dve izgledne šanse za postizanja gola, tako da je na kraju podela bodova realan rezultat.

POBEDA BELOŠEVAC – ŽELEZNIČAR (L) 0:0

BELOŠEVAC
Igralište: Pored pruge.
Gledalaca: 250.
Sudija: Marko Racić (Petrovac na Mlavi).
Pomoćnici: Nikola Strahinjić i Jovica Jovanović (obojica iz Kraljeva).
Žuti kartoni: Vukomanović, S. Kostić (Pobeda Beloševac), N. Simić i V. Simić (Železničar).

POBEDA BELOŠEVAC: M. Kostić, Bjelanović, Jevremović (Rakić), Ljubisavljević, Dunđerović, Pejčinović, Vukomanović (Kostadinović), Deljanin, Đuričić, Simić, Vidić (S. Kostić).

ŽELEZNIČAR: I. Jovanović, N. Jovanović, D. Tomić, N. Simić, V. Simić, Sofronić (Ćesarević), Paunović, Plećić (S. Tomić), Šalipur, Ristić (Matić), Cvetković.

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Jovanović (Železničar).

Drugi kragujevački srpskoligaš Šumadija 1903 poražen je u Kučevu sa 1:2 od domaćeg Zvižda.

Posle prvog prolećnog kola Pobeda zauzima 12. mesto sa 16 bodova, dok Šumadija deli 9. mesto sa 22 boda. U narednom kolu Pobeda će gostovati Jošanici, dok Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje Rudar iz Kostolca.

Izvor: Željko Marinković