Bez golova u prvoj proveri

Fudbaleri Radničkog, u prvoj kontrolnoj utakmici u okviru priprema za nastavak sezone odigrali su na stadionu “Čika Dača“ bez golova sa ekipom Javora.

U duelu između dva superrligaša viđena je zanimljiva fudbalska predstava, ali su izostali golovi ponajviše zahvaljujući dobrim intervevncijama golmana obeju ekipa.

Trener Radmilo Ivančević pružio je šansu skoro svim igračima po 45 minuta. U ekipi jedino nije bilo novog centarfora Dragana Čadikovskog, koji je danas potpisao jednoipogodišnji ugovor sa “đavolima“. Marko Adamović, koji je u Kragujevac došao iz Rada, kao i tamnoputi bek Alhasan Karim iz Gane, koji se nalazi na probi, dobili su priliku od prvog minuta. Zaigrao je i mladi štoper Lazar Petrović na pozajmici u Pobedi Beloševac.

U drugom delu utakmice priliku da zaigraju dobili su trojica pozajmljenih igrača iz beloševačkog srpskoligaša Lazar Popović i braća Bojan i Dejan Miljuš.

Zanimljivo je da su za ekipu iz Ivanjice nastupila i dva igrača, koji su nosili dres Radničkog. Reč je o Lazaru Vidiću i Stanimiru Miloškoviću, koji se vratio iz Grčke.

Prvi su zapretili Ivanjičani preko Đorđevića, koji je šutirao je sa 18 metara, ali je Trifunović bio na mestu. Pet minuta kasnije beležimo pokušaj Spalevića da lobuje golmana Lazovića, ali je lopta otišla pored gola.

U drugom poluvremenu u ekipi Radničkog zaigrali su mlađi igrači, što se odrazilo na igru Kragujevčana, koja se znatno ubrzala. Prilike je propustio mladi Dejan Miljuš, tačnije, golman Lazović je sjajno intervenisao.

Na drugoj strani Đorđević je dva puta jako šutirao, ali oba puta dobro je intervenisao Čančarević, koji je zamenio Trifunovića. Na kraju je ostalo 0:0.

Več u subotu Radnički 1923 odmeriće snage sa prvoligašem Jedinstvo putevima iz Užica, u drugom pripremnom susretu. Početak na stadionu “Čika Dača“ zakazan je za 14 časova. Potom će uslediti duel sa Borcem iz Čačka, a onda i odlazak za Antaliju, 2.februara.

RADNIČKI 1923 – JAVOR 0:0

Stadion: “Čika Dača”.
Gledalaca: 100.
Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac).
Pomoćnici: Marko Dimitrijević i Darko Radosavljević.

RADNIČKI 1923: Trifunović, Alhasan, Marić, L. Petrović, Rosić, Kovačević, Nedović, Adamović, Knežević, Krivokapić,  Spalević. U drugom poluvremenu igrali su još: Čančarević, Popović, B. Miljuš, Tintor, Bubanja, I. Petrović, Vidović, D. Miljuš, Andrić.

JAVOR: Lazović, Đorđević, Kolaković, Đokić, Milović, Ibrahim, Vidić, Veselinović, Dražić, Milošković, Docić. Igrali su još: Đovani, Savkov, Kovačević, Ćosović, Pilić, Račić, Vujović.