Bez pobednika u proveri kragujevačkih zonaša

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Vodojaže su „jurili“ rezultat kako bi ostali neporaženi

U trećoj pripremnoj utakmici povratnik u zonski stepen takmičenja ekipa Vodojaže juče je sa Sušicom odigrala nerešeno 2:2, iako su gosti dva puta bili u vođstvu, a izjednačujući pogodak Despotović je postigao u finišu utakmice.

Posle pobede u duelu sa Šumadijom iz Toponice (3:1) i debakla protiv prvoligaša Radničkog 1923 (0:7), fudbaleri Vodojaže su u trećoj proveri ugostili komšije sa sušičkog brda, koje su u prvoj probi savladali povratnika u Srpsku ligu „Istok“ Slogu iz Petrovca na Mlavi (4:2). Bila je to prilika da kragujevački zonaši odmere snage i ujedno isprobaju novajlije, naročito kada je u pitanju ekipa Sušice.

Oba pogotka za Sušičane postigao je iskusni Vladimir Bata Božović, koji je svoj tim doveo u vođstvo udarcem sa bele tačke u 20. minutu, kada je u kaznenom prostoru Vodojaže oboren Luka Jovanović. Domaći tim je pokušavao da izjednači, ali je odbrana Sušičana, na čelu sa iskusnim štoperima Tomovićem i Ljubisavljevićem, odolevala sve do 55. minuta. Tada je brzonogi Stević probio po desnoj strani, obišao i golmana Sušice i loptu poslao u praznu mrežu za 1:1.

Vladimir Bata Božović je dva puta obezbedio vođstvo Sušici, koja na kraju ipak nije pobedila

U 72. minutu Božović je iskoristio grešku odbrane gostiju, osvojio loptu na 15 metara i matirao golmana Šarca, pa je tako Sušici obezbedio i drugo vođstvo. Ipak, fudbaleri Vodojaže nisu se mirili sa porazom i pojačali su pritisak na gol rivala, što je rezultovalo izjednačenjem u 82. minutu. Strelac je bio Miloš Despotoović, koji je nešto ranije zamenio novajliju Radovanovića, posle dobre akcije i asistencije Stevića.

VODOJAŽA – SUŠICA 2:2 (0:1)

Igralište: U Grošnici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Uroš Vidović (Kragujevac).
Strelci: Stević u 55. i D. Despotović u 82. za Vodojažu, a Božović u 20. iz jedanaesterca i 72. minutu za Sušicu.

VODOJAŽA: Šarac, Dajić, Đokić, Komatina, Todorović, Vuković, Vasiljević, Radovanović, Kovačević, Blagojević, Stević. Igrali su još: Živak, Tanasijević, M. Despotović, D. Despotović

SUŠICA: Raičević, Ilić, Jovanović, Tomović, Ljubisavljević, S. Božović, Trajković, Krstić, V, Božović, Simić, Todorović. Igrali su još: Balović, Nedeljković, Đurić, Erić, Samardžić, Filipović, Mijailović.

Sledeću probnu utakmicu Vodojaža će imati u subotu sa ekipom Plaskovca iz istoimenog sela kod Topole, a Sušica još uvek traži protivnika za nedeljni meč.