Bežanija odolela na „Čika Dači“

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da upišu i treći trijumf u duelima sa Bežanijom ove sezone. Na današnjoj utakmici, odigranoj pred oko 1000 gledalaca na „Čika Dači“, ekipa Dejana Nikolića nije uspela da pronađe put do mreže Beograđana, pa je ovaj susret okončan bez golova – 0:0.

Kragujevčani su propustili sjajnu priliku da sa nova tri boda maltene osiguraju baraž. Iako su tokom svih 90 minuta bili bolji rival, fudbaleri kragujevačkog prvoligaša nisu uspeli da zatresu mrežu Beograđana.

Fudbaleri Radničkog 1923 i pored dobre igre nisu ostvarili novi trijumf

Obe ekipe su u današnju utakmicu ušle veoma motivisano, sa željom da dođu do važnih bodova. Ipak, na prvu priliku čekalo se sve do 24. minuta kada je Vujasin ubacio loptu sa leve strane, Nedeljković intervenisao ispred Dimitrića, da bi potom iz drugog plana utrčao Popović i šutirao preko gola.

Dva minuta kasnije dobru akciju Beograđana po desnoj strani poveo je Desančić, zatim je usledila povratna lopta ka Jovanoviću, koji je iz dobre pozicije sa 14 metara prebacio gol.

Tamnoputi Ibrahim je u 30. minutu lepo prošao po levoj strani, zatim kratko odigrao do Miloševića, a on sa ivice šesnaesterca šutirao iznad prečke.

U 34. minutu možda i najlepši detalj u prvom delu susreta, kada je Kovačević udarcem sa preko dvadeset metara uzdrmao prečku. Samo minut kasnije, posle kornera i gužve u kaznenom prostoru Bežanije, u šansi se našao i Ognjen Ilić, ali je njegov udarac izblokirao Ibrahim.

Stevan Kovačević je sjajnim udarcem u 34. minutu izmamio uzdahe publike

Usledio je 36. minut i verovatno najbolja prilika za Kragujevčane da dođu do vođstva u prvih 45 minuta. Vujasin je šutirao iskosa sa desne strane, golman Rnić kratko odbio loptu, a ona došla do Varjačića, koji je prilikom udarca na gol pogodio jednog od fudbalera beogradskog tima.

Velika gužva nastala na terenu nastala je u 39. minutu, nakon što je glavni sudija Borko Mijajlović dosudio prekršaj u korist Bežanije i pokazao Popoviću žuti karton. Posle par minuta čarki među igračima oba tima, situacija se stišala, pa je prvo poluvreme mirno privedeno kraju.

U drugom delu utakmice fudbaleri Radničkog dodatno su pojačali pritisak ka golu Bežanije, u nameri da što pre stignu do željenog vođstva.

Miloš Stojanović (55) sigurno je komandovao odbranom Bežanije

Nažalost, već u 53. minutu veliki peh zadesio je Kragujevčane, pošto je zbog povrede ramena van igre morao Nemanja Zdravković.

Igrao se 56. minut kada je Varjačić uputio upotrebljiv centaršut sa desne strane, lopta je došla na drugu stativu do Vujasina, koji je šutirao iz prve, međutim, ispred same gol linije isprečio se Pavlović.

Već u narednom minutu dosuđen je slobodan udarac za domaći tim na oko dvadeset metara udaljenosti od gola Bežanije. Bila je to lepa pozicija za Aleksandra Varjačića, koji je uspeo da prebaci živi zid, ali je golman Rnić krajnjim naporom uspeo da interveniše.

Aleksandar Varjačić u duelu sa Ibrahimom

Na drugoj strani, Katanić je pokušao da iznenadi Raičevića udarcem sa 7-8 metara iskosa sa desne strane, ali je čuvar mreže Radničkog bio oprezan. Posle kornera ukazala se šansa i rezervisti Divcu, međutim, fudbaler Bežanije nije uspeo da zahvati loptu na željeni način.

Samo par minuta kasnije, trener Nikolić je zbog povrede Popovića bio prinuđen da napravi još jednu prinudnu izmenu. U igru je ušao Nikola Rađen.

Usledile su dve sporne situacije u kaznenom prostoru Bežanije, kada je najpre oboren kapiten Petrović, a zatim i Vujasin, ali se pištaljka sudije Mijajlovića nije čula. To je izazvalo negodovanje i veliku nervozu među igračima domaćeg tima, koji nisu mogli da se pomire sa odlukama glavnog arbitra utakmice.

U 75. minuta beležimo lepu solo akciju Jovana Lukića, nakon koje je usledio slab završni udarac, da bi dva minuta kasnije, posle centaršuta Kovačevića, Lazar Petrović pokušao da dođe do lopte pre golmana Rnića, ali nije uspeo u toj nameri.

Do kraja utakmice fudbaleri u crvenim dresovima su opsedali gol svog rivala, ali uprkos tome nisu uspeli da stvore neku iole ozbiljniju priliku iz koje bi došli do pobednosnog pogotka.

I pored konstantnih napada u finišu utakmice, fudbaleri Radničkog nisu uspeli da slome otpor svog rivala

RADNIČKI 1923 – BEŽANIJA 0:0

Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 1000
Sudija: Borko Mijailović (Jagodina)
Pomoćnici: Dragan Nikolić (Požarevac), Jasmina Zafirović (Vranje)
Žuti kartoni: Popović, Ostojić, Petrović (Radnički 1923), Nedeljković, Divac (Bežanija)

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Popović (od 68. Rađen), Petrović, Ostojić, Zdravković (od 53. Aleksijević), Kovačević, Ilić, Lukić, Vujasin, Dimitrić (od 62. Maksimović).

BEŽANIJA: Rnić, Pavlović, U. Stojanović, M. Stojanović, Jeličić, Nedeljković, Jovanović (od 76. Avram), Katanić, Ibrahim (od 61. Divac), Desančić, Milošević (od 84. Milošević).

Radnički je nakon današnjeg remija sa Bežanijom pao na petu poziciju i sada ima bod manje u odnosu na četvrtoplasirani Metalac.

„Crvene“ sada očekuju dva vezana gostovanja, najpre trećeplasiranoj Inđiji, a potom i lideru na tabeli, ekipi TSC-a iz Bačke Topole.