„Blickrig“ Šumadinaca za sedam minuta

FK-SUMADIJA-1903

Fudbaleri Šumadije 1903 stigli su do osme pobede u Srpskoj ligi Zapad ove sezone, nakon što su posle preokreta savladali na „Bubnju“ ekipu Poleta iz Ljubića sa 3:2 (1:2) u meču 28. kola.

Šumadinci su do trijumfa došli u drugom poluvremenu, nakon što su u periodu između 64. i 71. minutu postigli dva gola i od 1:2 stigli do 3:2, što je, kako se ispostavilo, bilo dovoljno za pobedu i nove bodove.

Gosti su bolje otvorili meč i došli do vođstva u 22. minutu preko Radisavčevića, nakon dobro izvedenog kornera od strane Vasilića. Četiri minuta kasnije Tomić preciznim i jakim udarcem duplira prednost ekipe iz Ljubića na opšti šok domaćih simpatizera.

Ipak, Šumadinci su uspeli relativno brzo da se vrate u meč, pošto je Stefan Milosavljević sigurno izveo najstrožu kaznu nakon što je Vasilić oborio Grujičića u kaznenom prostoru gostujućeg tima.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku totalno drugačija slika na terenu. Šumadija je dominirala i uspela da dođe do zasluženog preokreta. Najpre je Knežević pogodio cilj u 64. minutu na asistenciju Živanovića, da bi u 71. minutu Stefan Milosavljević Pile odlično centrirao iz kornera, a Marić ubacio loptu u mrežu gostiju za potpuni preokret.

Slomljeni gosti iz Ljubića nisu uspeli da se oporave do kraja meča, pa je srpskoligaš sa Bubnja tako došao do važnih bodova u borbi za opstanak.

ŠUMADIJA 1903 – POLET (LJUBIĆ) 3:2 (1:2)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Nikola Strahinjić (Kraljevo).
Pomoćnici: Milan Nedeljković i Aleksandar Milojević (obojica iz Užica).
Strelci: S. Milosavljević u 31, Knežević u 64. i Marić u 71. minutu za Šumadiju 1903, Radisavčević u 22. i Tomić u 26. minuta za Polet.
Žuti kartoni: M. Milosavljević, Knežević
(Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: Veličković, Živanović, Marić, Matanović (Simić), Komatina, M. Milosavljević, Grujičić (Sretenović), Aleksić, Đorđević, S. Milosavljević, Knežević (Nikčević).

POLET: Čabarkapa, Nikolić, Veljović, Drakulić (Cikić), Kalajanović, Radisavčević, Tomić, Vasilić, Mihajlović, Protić, Stojić (Petrović).

IGRAČ UTAKMICE: Stefan Milosavljević (Šumadija 1903).

Beloševačka Pobeda remizirala je u Ubu sa domaćim Jedinstvom 2:2, čime je šanse za opstanak svela na minimum i zaista je potrebno čudo u poslednja u dva kola, pa da Beloševčani sačuvaju status srpskoligaša.

UntitledIzvor: srbijasport.net

U narednom, 29. kolu, Pobeda će dočekati Smederevo 1924, dok Šumadija ide u Valjevo na megdan domaćoj Budućnosti-Krušik.