Blok Požarevljana neprelazan za Kragujevčane

Kategorija: Odbojka

Deveti prvenstveni poraz u Super ligi Srbije zabeležili su večeras na parketu hale „Jezero“ odbojkaši kragujevačkog Radničkog u susretu sa Mladim radnikom iz Požarevca – 1:3 (14:25, 16:25, 25:18, 22:25). Prevagu je odneo sjajan blok Požarevljana, koji je bio nerešiva enigma za napadače kragujevačkog tima.

Saši Stefanoviću debi na klupi Radničkog neće ostatiti u lepom sećanju. Kragujevčani su nažalost podbacili u jednoj od ključnih utakmica kada je u pitanju borba za izlazak na evro-scenu. Kratak bljesak u trećem setu bio je nedovoljan protiv večeras izuzetno raspoloženih Požarevljena, koji su meč okončali sa čak dvadeset blokova na svom kontu.

Početak prvog seta nagovestio je scenario po kome će se ova utakmica odigrati. Od prvih 13 poena Požarevljana, šest je osvojeno posle uspešnih blokova. Uzalud je Stefanović tražio tajm-aute, jednostavno igra njegove ekipe bila je pročitana.

Tračak nade javio se kada je Radnički na servis Glavinića preko razigranog Stevanovića napravio seriju od tri poena i prišao na 13:19. Međutim, u završnici seta je dizač gostiju Medin u potpunosti razigrao svoje bočne napadače, pa je Mladi radnik ovu deonicu zasluženo dobio rezultatom 25:14.

Ništa se nije promenilo ni u drugom setu. Opet su gosti, predvođeni doskorašnjim srednjim blokerom Radničkog Stefanom Ilićem, dominirali na mreži. Razigrao se i Boris Buša, nekadašnji korektor Partizana, što je rezultovalo vođstvom Mladog radnika od 8:2.

Ivan Glavinić je sa par dobrih poteza pokrenuo domaću ekipu sa mrtve tačke, ali je tada opet do izražaja došao sjajan blok Požarevljana, koji im je omogućio da u završnicu seta uđu sa osetnijom prednošću i na kraju reše i ovaj period igre u svoju korist sa 25:16.

Delovalo je da će Kragujevčani biti „počišćeni“ već nakon tri seta, ali je u trećoj deonici Radnički konačno počeo da pokazuje svoju pravu stranu. U ovom periodu viđena je odlična igra obe ekipe, uz sjajne odbrane koje su povremeno dizale publiku u „Jezeru“ na noge.

Do odlaska na tehnički tajm-aut ekipe se su smenjivale u vođstvu, a nakon toga je domaćin preuzeo sve konce igre u svoje ruke. Žugić i Matić uneli su neophodnu živost u igri Radničkog, proradio je i blok, a produkt svega bilo je vođstvo od 21:15 u završnici seta.

Ključni trenutak bio je sjajan prijem Srđana Pantelića, koji je nogom, u fudbalskom stilu, sprečio loptu da završi u polju Radničkog, a nakon toga je Nemanja Stevanović uspešnim blokom doneo 23. poen svojoj ekipi. Ubrzo je Žugić obezbedio Kragujevčanima čak osam set lopti, a nakon servis greške Buše ovaj set okončan je rezultatom 25:18 u korist Radničkog.

Odlično je tim Saše Stefanovića delovao i u prvoj polovini četvrtog seta. Nemanja Stevanović bio je nezaustavljiv za Požarevljene u tim trenucima, pa je Radnički nakon poena Goića i Glavinića poveo sa 11:7.

Ipak, gosti nisu nameravali da se predaju, uzvratili su serijom 3:0, a nakon obaveznog predaha čak i poveli sa 13:12. Proradio je potom Ilić, priključio mu se i Buša, tako da je Mladi radnik u finiš ovog seta ušao sa četiri poena prednosti (22:18).

Kragujevčani na krilima Goića i mladog Matića uspeli su da uhvate poslednji voz za rezultatski priključak, prišavši na 22:23. Međutim, to nije poremetilo Požarevljane. Buša je najpre gostima doneo dve meč lopte, a potom je Duduj uspešno zaustavio Stevanovića na mreži za konačnih 25:22 i 3:1 u setovima.

Pobedničku ekipu je sa 23 poena predvodio korektor Boris Buša (6 bloka), Stefan Ilić je sjajnu partiju krunisao sa 11 osvojenih poena (takođe 6 bloka), a dvocifreni je bio i Ognjen Duduj sa 10 poena, od toga 5 iz bloka.

U Radničkom je prednjačio Nemanja Stevanović sa 20 poena, 12 je osvojio Goić (4 iz bloka), a 10 Ivan Glavinić.

Kragujevčani su tako ostali na sedmoj poziciji sa 21 bodom, dok se Mladi radnik nakon ove pobede učvrstio na četvrtom mestu sa 26 poena.

Do kraja ligaškog dela takmičenja odbojkaše Radničkog očekuju još dve utakmice, prvo protiv Spartaka u Subotici, a onda i protiv Crvene zvezde u „Jezeru“.