Bod veliki kao kuća

Rukometaši Radničkog 1964 napravili su možda i najznačajniji korak ka plasmanu u Super ligu Srbije. Kragujevački rukometaši su sinoć u derbi meču 13. kola Prve lige Zapad remizirali sa Župom ’54 u Aleksandrovcu – 23:23 (12:9), čime su zadržali lidersku poziciju sa bodom prednosti u odnosu na Aleksandrovčane.

Kragujevčani su furiozno otvorili ovu utakmicu i poveli sa 4:0 u 6. minutu. Osam minuta kasnije rezultat je bio izjednačen – 5:5.

Golom Milića domaći u 19. minutu dolaze do prvog vođstva na utakmici (8:7). Međutim, usledio je žestok odgovor Kragujevčana koji prave seriju 5:0 i ponovo dolaze do četiri gola prednosti – 12:8.

U drugom poluvremenu Radnički je pokušavao da održi vođstvo, dok su uporni rukometaši Župe nastojali da dođu do izjednačenja i eventualnog preokreta.

U samom finišu prava drama. Radnički je vodio sa 22:21, ali domaći vezuju dva pogotka i dolaze na korak do pobede. Ipak, Kragujevčani uspevaju da u poslednjim trenucima utakmice još jednom pogode gol Aleksandrovčana i dođu do velikog boda, mada su po prikazanoj igri verovatno zaslužili i ceo plen.

– Remi koji vredi puno. Utakmica je bila prava superligaška. Uspeli smo da ostanemo na čelu karavana. Zahvalio bih se Kragujevčanima koji su došli sa nas bodre u Aleksandrovcu – rekao je trener Radničkog 1964 Dragan Študer.

Sretenović i Stošić su sa po četiri postignuta gola bili najefikasniji u ekipi Radničkog. Na drugoj strani prednjačili su Milić i Marić sa po šest pogodaka.

U sledećem, 14. kolu, rukometaši Radničkog 1964 ugostiće Trepču iz Kosovske Mitrovice.