Bodovi sa Bubnja otišli „lajkovačkom prugom“

sumadija-zeleznicar
Fudbaleri Šumadije (plavi dresovi) nisu uspeli da postignu pogodak i zabeležili su četvrti poraz u ovoj sezoni

Fudbaleri Šumadije 1903 pretrpeli su i četvrti uzastopni poraz na startu Srpske lige Zapad, a drugi na svom terenu. Železničar iz Lajkovca slavio je na Bubnju sa minimalnih 1:0 i tako ostavio Šumadince na začelju srpskoligaške tabele.

Bio je ovo mali derbi dve ekipe sa začelja tabele, u kojem su gosti odigrali čvrsto u odbrani i uspeli na početku utakmice da postignu, kako se ispostavilo, jedini pogodak na meču i dođu do vrednih bodova. Posle poraza od Radničkog 1923, srpskoligaš sa Bubnja nije iskoristio prednost domaćeg terena i omogućio je Lajkovčanima da zabeleže prvu pobedu.

Prvi udarac na gol Železničara u drugom minutu uputio je Urošević sa leve strane, ali je lopta završila pored gola. Sa druge strane, gosti su prvu veću priliku pretvorili u vođstvo. Iskusni Sofronić je u 7. minutu iskoristio kiks u odbrani Šumadije 1903 i lob udarcem sa skoro 16 metara savladao golmana Nastića.

Ovaj pogodak kao da je sasekao krila domaćim igračima, posebno u napadu, iako su se trudili da dođu do izjednačenja ili eventualnog preokreta. U 10. minutu Đurđević je izašao sam pred golmana Tanasijevića, ali je šutirao pored stative. Deset minuta kasnije Todorović je uputio pravi projektil sa 16 metara pod prečku, ali je golman Železničara uspeo loptu da izbaci u korner.

Lajkovčani su na početku drugog poluvremena preko Tomića imali šansu i da dupliraju prednost, ali je napadač gostiju sa ivice peterca šutirao preko gola. U 60. minutu Sofronić je  posle kornera i odbijene lopte,  sa distance šutirao jako pod prečku, ali je Nastić bio siguran i loptu odbio u korner.

Zadnjih dvadesetak minuta fudbaleri Šumadije 1903 pojačali su pritisak na gol Železničara, ali bez konkretnih rezultata. U 68. minutu Živadinović se nije najbolje snašao u protivničkom petercu, pošto je golman uspeo da izbije loptu upućenu sa leve strane. Pokušao je i bek Marić udarcem sa leve strane u 82. minutu, ali je stativa sprečila pogodak. Pet minuta kasnije i mladi Dobrić je oprobao udarac sa oko 25 metara, ali je lopta fijuknula za neki santimetar preko gola.

Fudbaleri Železničara su do poslednjeg sudijskog zvižduka grčevito čuvali stečenu prednost i zasluženo odneli bodove za Lajkovac. Tako su sebi popravili bodovni saldo, a domaćina ostavili prikovanog na začelju tabele bez bodova.

ŠUMADIJA 1903 – ŽELEZNIČAR (L) 0:1 (0:1)

Stadion
: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Miloš Petrović (Smederevska Palanka).
Pomoćnici: Miloš Živanović (Kostolac), Mladen Krasić (Smederevska Palanka).
Strelac: Sofronić u 7. minutu.
Žuti kartoni: Vlašić, Urošević (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Milutinović (Đukić), Marić, Ljujić, Vlašić, Dobrić, Knežević (Milosavljević), Đurđević, Živadinović, Todorović, Urošević (Andrić).

ŽELEZNIČAR: Tanasijević, Šalipur, Đuketić, Marković, Simić, Ilić, Deljanin (Plećić), Obradović, Pavlović (Gudžić), Sofronić (Latković), Tomić.

U narednom kolu Šumadiju 1903 očekuje još veći izazov na gostovanju Mokroj gori, koja se sa Budućnost Krušikom i Radničkim 1903 bori za sam vrh tabele, dok će Lajkovčani dočekati Jošanicu.