Bodovi spasa za Bresničane

U pretposlednjem kolu jesenje sezone Zone „Morava“ Slavija je kao domaćin, zasluženo savladala, posle dva uzastopna poraza na svom terenu, ekipu Jošanice iz Novog Pazara sa 2:1. Oba pogotka za Bresničane postigao je Milan Petrovićić, poznatiji u fudbalskim krugovima pod imenom Petra, jedan od veterana u domaćem timu, inače, raniji igrač Radničkog i Zastave, a sada trener gradskog ligaša Kragujevca Jadrana.

Slavija – Jošanica (Novi Pazar) 2:1 (1:0)

Igralište: FK Slavija.
Sudija: Milan Bilbija.
Pomoćnici: Nemanja Novaković i Dejan Avramović (svi iz Čačka).
Strelci: Petrović u 17 i 63. za Slaviju, a Omerović u 52. minutu za Jošanicu.
Žuti kartoni: Novosel, Obradović (Slavija), Nuradinović, Suljević (Jošanica). Crveni karton: Suljević u 80. minutu (Jošanica).

SLAVIJA: Dejan Todorovič, Bajović (Grba), Vojinović, Novosel, Petrović, Veličković, Dalibor Todorović, Radovanović, Ugrinović, Đorđević ( Matanović), Obradović.

JOŠANICA: Letinac, Kubrašević, Kučević, Nuradinović, Omerovaić, Avdić, Ćorović (Suljević), Džanković, Renetović,Numanović, Ibrahimović.

Igrač utakmice: Milan Petrović (Slavija).

Oba pogotka postignuta su iz prekida igre i uz asistenciju najstarijeg igrača na terenu Vladice Radovanovića, koji je i trener Slavije. Prvi gol pao je posle kornera, a drugi posle slobodnog udarca. Skoro na isti način kod oba pogotka u skoku glavom odlično se snašao štoper Petrović, koji je i najzaslužniji za pobedu svog tima.

– To su naše uigrane kombinacije posle prekida. Nije važno ko je dao gol. Važno je da smo osvojili bodove koji nam omogućavaju da se „vadimo“ iz opasne zone u koju smo došli posle nekih nesrećno primljenih golova pred kraj utakmice. Ja sam uvek optimista i verujem da će Slavija uspeti da sačuva mesto Zoni „Morava“, jer ima još dosta da se igra. – rekao nam je dvostruki strelac Petrović.

Od 8o. minuta gosti su ostali sa igračem manje, ali to ne umanjuje zasluženu pobedu Slavije, koja je na današnjoj utakmici nastupila sa šestoricom igrača mlađim od 2o godina.

Sa 11 bodova Slavija ostaje na pretposlednjem mestu na tabeli, a u poslednjem kolu ove polusezone gostuje na Bubnju i sastaje se sa Šumadijom 1903.