Bodovi spasa za Šumadince sa gostovanja u Užicu

fk-sumadija-1903-2016U 25. kolu Srpske lige „Zapad“ fudbaleri Šumadije 1903 juče su u Užicu osvojili veoma važne bodove u borbi za opstanak. Oni su pogocima Petra Đorđevića i Nenada Đurđevića savladali jednog od konkurenta za opstanak u ligi, ekipu Jedinstvo Puteva.

Bila je to najbolja igra srpskoligaša sa Bubnja ovog proleća i druga pobeda na gostovanjima ove sezone, nakon što je jesenas savladana Mokra gora u Zubinom Potoku. Međutim, „Šumadinci“ su olako izgubili neke bodove na svom terenu i došli u situaciju da se bore za opstanak, iako imaju ekipu sa nekoliko iskusnih pojedinaca.

U duelu dve ekipe kojima „gori“ pod nogama, Kragujevčani su odigrali racionalnije i postigli dva gola, što je bilo dovoljno da slave na ovom gostovanju i izjednače se na tabeli sa užičkim „putarima“.

Susret je počeo pritiskom domaćina, koji je na gostovanju u Kragujevcu u jesenjem delu prvenstva osvojio bod (1:1), ali je odbrana na čelu sa sigurnim golmanom Nastićem uspela da odoli i spreči udarce Đurića, Glišovića i Jankovića.

Fudbaleri Šumadije 1903 prvi ozbiljniji napad pretvorili su u pogodak i kaznili promašaje protivnika. U 37. minutu uporni Đorđević se u kaznenom prostoru Jedinstvo Puteva oslobodio svojih čuvara i obezbedio sebi prostor za udarac, pa je sa sedam-osam metara loptu poslao u desni ugao golmana Vukašinovića.

Pokušavali su domaći igrači da što pre dođu do izjednačenja i preokreta, ali nisu uspeli. Pred kraj prvog poluvremena Mladenović je dva puta pokušao da savlada Nastića. Prvi put je šutirao u golmana Kragujevčana, a potom pored stative.

Susret je odlučen početkom drugog poluvremena, kada se u listu strelaca upisao najbolji strelac Šumadije Đurđević i povećao prednost svog tima na 2:0. Bio je to mat u dva poteza. Jovanović je uposlio svog saigrača u napadu, koji je sa leve strane iskosa matirao golmana Užičana.

U 54. minutu šansu da se upiše u listu strelaca propustio je Grujičić posle brzog kontranapada, ali je zamalo bio neprecizan. Dve velike šanse propustio je i domaći tim preko Mladenovića, čiji je prvi udarac odbranio golman Nastić, a drugi zaustavila prečka.

Golman Šumadije 1903 dobro je intervenisao i u 72. minutu, kada je odbranio jak udarac L. Pavlovića upućen sa distance. Nekoliko minuta kasnije Đurđević je propustio priliku da dobru igru Kragujevčana kruniše sa još jednim pogotkom.

JEDINSTVO PUTEVI – ŠUMADIJA 1903 0:2 (0:1)

Stadion: SC Jedinstvo Putevi.
Gledalaca: 200.
Sudija: Ivan Nikitović (Čačak).
Strelci: Đorđević u 37. i Đurđević u 47. minutu.
Žuti kartoni: D. Pavlović (Jedinstvo Putevi),  Jovanović, Dobrić (Šumadija 1903).

JEDINSTVO PUTEVI: Vukašinović, Jezdimirović, Joksimović, D. Pavlović, R. Glišović, Žilović, Gligić (Golović), Đurić, Janković (L. Pavlović), Mladenović, Jovanović (Đ. Glišović).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Marić, Drašković, Ljubisavljević, Dobrić (Nikolić), Grujičić, Đurđević, Đorđević (Đukić), Jovanović, Knežević (Janićijević).

U ostalim susretima 25. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati:Karađorđe – Polet 1:2, Sloga (P) – Mihajlovac 3:0, Mačva – Zvižd 9:0, Jedinstvo (Ub) – Sloga (K) 0:0, Mokra gora – Budućnost – Krušik 1:0, Zelezničar – Smederevo 2:1, Smederevo – Šumadija (A) 4:3.

Posle ove pobede Šumadija 1903 je uvećala bodovni saldo na 30 poena, koliko imaju Jedinstvo Putevi, FAP i Šumadija iz Aranđelovca. Srpskoligaš sa Bubnja ima šansu da se pobedom na svom terenu protiv Sloge iz Požege u narednom kolu priključi ekipama u sredini tabele.