Boranke iznenadile „tigrice“ u „Jezeru“

U 18. kolu Super lige Srbije, poslednjem u ligaškom delu sezone, rukometašice kragujevačkog Radničkog poražene su večeras u hali „Jezero“ od ekipe Bora sa 21:25 (10:13).

Boranke su iznenadile popularne „tigrice“ i tako im se revanširale za poraz u prvom delu sezone, a ujedno i upisale važnu pobedu pred predostojeći plej-aut.

U prvih dvadeset minuta ekipe su se periodično smenjivale u vođstvu, da bi u poslednjih deset minuta prvog poluvremena gošće iz Bora stekle tri gola prednosti i sa vođstvom od 13:10 otišle na odmor.

Kragujevčanke su u nastavku bile primorane da jure rezultatsku prednost svog rivala, koji je imao i dosta sreće u pojedinim trenucima, ali je na kraju uspeo da sačuva vođstvo i odnese oba boda iz „Jezera“.

Kod domaćina najefikasnija je bila Sandra Radović sa 5 pogodaka, dok je kod gošći prednjačila Sara Stankovski sa 7 postignutih golova.

Odlični su bili i golmani obe ekipe. Snežana Ležaja je zabeležila 12 uspešnih intervencija, a njena koleginica na golu Bora Milica Mitić čak 15 odbrana.

ŽRK Radnički Kragujevac -ŽJRK Bor 21:25 (10:13)

Hala:
„Jezero“.
Gledalaca: 300
Sudije: Branka Marić,Zorica Mašić
Sedmerci:  Radnički 5(3), Bor  4(4)
Isključenja: Radnički 12 min, Bor 2 min

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 2,  Begović, Todorović 1, Jelesijević . Blagojević, Radović 5, Ležaja  (12 odbrana),  Lukić 3 , Stajković,  Kojić 1 , Stoiljković 3, Vulićević, Stepanović 4, Kulić, Janković 1.

BOR:  Ilić, Jevtov, Petrović, Mihajlović 1, Stankovski 7, Simonović 3, Nikolov, Marković, Mitić (15 odbrana), Veljković 4, Milić 6, Redžeplar, Nikolić 3, Simić, Radulović, Ivković 1.

Sledi dvonedeljna pauza, koju će rukometašice Radničkog iskoristiti da se što bolje pripreme za predstojeći plej-aut.