Borbeni Kragujevčani odoleli “Čarapanima“, evrogol Miljuša (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog 1923, zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu osvojili su bod u Kruševcu protiv Napretka (3:3), u utakmici 17. kola Jelen Superlige.

Uvodni minuti utakmice nisu slutili na vatromet golova u Kruševcu. Sve do 19. minuta nije bilo pravih prilika, da bi prvi zapretio domaćin preko Trujića, ali je Čančarević bio siguran.

Četiri minuta kasnije Mićić je asistirao ka Trujiću, koji ovoga puta ne greši, za vođstvo svog tima. Samo dva minuta kasnije slobodan udarac za Kruševljane, koji je izveo Cvetković, a u kaznenom prostoru “Đavola“ ponovo je bio najspretniji Trujić.

Radnički je u igru vratio Lazar Rosić, već u 27. minutu, kada je odlično šutirao glavom nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Krivokapića. Do kraja poluvremena viđen je još jedan pogodak, ponovo u mreži Čančarevića, koga je po treći put na meču savladao Nikola Trujić, za vođstvo domaćina na poluvremenu 3:1.

Na početku drugog poluvremena trener Radničkog Ivančević u igru umesto Čadikovskog šalje mladog Dejana Miljuša, koji je u 57. minutu postigao evrogol sa dvanaest metara, iskosa sa desne strane.

To je dalo još više snage gostima da napadnu kako bi došli do izjednačenja, što im je uspelo u 66. minutu preko iskusnog Darka Spalevića, koji je rezantnim udarcem sa 16 metara savladao Krznarića.

Bilo je još prilika na obe strane, ali je ostalo 3:3. Veliki bod za Kragujevčane, koji su nastavili tradiciju nepobedivosti protiv “Čarapana“.

Napredak – Radnički 1923 3:3 (3:1)

KRUŠEVAC
Stadion: “Mladost“
Sudija:
Milorad Mažić (Vrbas)
Žuti kartoni: Milanković (Napredak), Miljuš (Radnički 1923).
Strelci: 0:1 Trujić 23, 0:2 Trujić 25, 2:1 Rosić 27, 3:1 Trujić 41, 3:2 Miljuš 57, 3:3 Spalević u 66. minutu.

NAPREDAK: Krznarić, Cvetković, Aškovski, Frimpong, Janičić, Mićić, Ndiaye, Regan (od 61. Milanković), Bajić (od 68. Vidaković), Dimitrov (od 79. Vukmirović), Trujić.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Bjelanović, Pavlović, Rosić, Bubanja, Krivokapić, Vidović ( od 82. Kovačević), Knežević, Beljić, Čadikovski (od 46. Miljuš), Spalević ( od 90. Popović).