Borbeni Radnički izdržao sa igračem manje u Lučanima

mladost---radnicki

Fudbaleri Radničkog odigrali su bez golova 0:0 u Lučanima protiv domaće Mladosti, u utakmici 12. kola Jelen Super lige. Ako se uzme u obzir da su Kragujevčani od 30. minuta igrali sa igračem manje, može se reći da je ovaj rezultat povoljan za ekipu Neška Milovanovića.

Još jednom je glavni arbitar meča „presekao“ fudbalere Radničkog i onemogućio im da dođu do tri boda. Ovo je druga uzastopna utakmica u kojoj igrači Radničkog dobijaju crveni karton, što je činjenica nad kojom sportska javnost treba da se zamisli.

Radnički je odlično počeo ovaj meč, imao terensku incijativu sve do 30. minuta, kada je sudija Vasić isključio Marka Perovića. Od tog momenta Kragujevčani su morali da igraju znatno defanzivnije i na kraju su uspeli da izvuku vredan bod iz Lučana.

U 6. minutu beležimo prvi ozbiljniji pokušaj na meču. Sotirović je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Krznarić bio oprezan. Minut kasnije dobra kontra domaćina, međutim, Radin je izblokiran.

Usledilo je još nekoliko opasnih napada Kragujevčana, koji su propisno namučili odbranu domaćina u uvodnim minutima. U 22. minutu u prilici je bio igrač Mladosti Saša Jovanović nakon asistencije Adamovića, a u 26. minutu Frajdej je imao odličnu priliku, ali je pogodio okvir gola.

Dva minuta kasnije velika gužva na sredini terena, nakon koje sudija Vasić pokazuje crveni karton Marko Peroviću, kao i treneru golmana Dejanu Jelčiću, najverovatnije zbog prigovora. U 35. minutu Radin je u izglednoj situaciji pogodio svog saigrača, a u finišu prvog dela igre ponovo u šansi Frajdej, ali su ga igrači Radničkog izblokirali.

Na odmor se otišlo bez golova – 0:0.

Nastavak meča donosi nešto ofanzivniju igru domaćina, koji je žarko želeo da iskoristi prednost od igrača više na terenu. Radnički se znalački branio i uspeo da sačuva svoju mrežu, pre svega zahvljajući sjajnom Žarku Trifunoviću na golu.

U 50. minutu ponovo je pokušao Frajdej, ali Trifunović oprezan. Isti igrač bio je u šansi i u 56. minutu nakon centaršuta Zonjića, ali ponovo golman Radničkog na mestu.

U 57. minutu Milovanović menja Arsića i uvodi Vusljanina. U 60. minutu beležimo pokušaj Krnete, a u 65. ponovo opasni Frajdej u glavnoj ulozi, međutim, sjajni Trifunović opet dobro postavljen.

Domaćin je u drugom poluvremenu uglavnom napadao preko desne strane i Igora Zonjića, ali bez uspeha. U 76. minutu Milovanović menja Tiodorovića, a u 85. Terzić Sotirovića. Mladost je u samom finišu imala nekoliko poluprilika, ali je Radnički izdržao i zasluženo došao do boda.

Ovim remijem Radnički je došao do svog šestog boda u prvenstvu, ali Kragujevčani i dalje drže „fenjer“ na tabeli.

Sledi reprezentativna pauza, a u 13. kolu, 22. novembra, na „Čika Daču“ stiže šampion Srbije Crvena zvezda.

Mladost (L) – Radnički 1923 0:0 (0:0)