Borbenim Kragujevčanima samo set u „Pendiku“

Kategorija: Odbojka

Odbojkaši kragujevačkog Radničkog poraženi su na gostovanju ekipi Novog Pazara u 5. kolu Super lige Srbije sa 1:3 (23:25, 26:24, 21:25, 19:25). I pored poraza od favorizovanog domaćina, Kragujevčani su, pojačani novim tehničarem Nikolom Veljovićem, pružili dobar otpor, ali su na kraju uspeli samo da dođu do jednog osvojenog seta.

Početak prvog seta obeležio je sjajni korektor Pazaraca Irfan Hamzagić. Upravo je on bio najzaslužniji što su domaći na prvi tehnički tajm-aut otišli sa prednošću od tri poena (12:9). Tek kada su Pazarci poveli sa 15:10 upalila se crvena lampica u taboru Radničkog, što je rezultovalo spuštanjem na samo jedan poen minusa – 16:15.

Nakon što je Čedić izblokirao Hamzagića, Kragujevčani su stigli do izjednačenja (19:19), ali se tada razigrao Radosavljević i sa dva vezana poena doneo domaćinu novo vođstvo, koje nije ispuštao do kraja seta.

Potpuno identična slika viđena je u drugom setu, ali sa drugačijim ishodom. Opet su domaći na obaveznom predahu imali tri poena viška (12:9) i opet je Radnički uspeo da dođe do egala, doduše nešto brže nego u uvodnoj deonici (14:14). As Opačića i blok Veljovića nad Hamzagićem omogućili su Kragujevčanima vođstvo od dva poena, ali su se domaći brzo oporavili i preokrenuli rezultat ponovo u svoju korist.

Pri vođstvu Pazaraca od 23:21 činilo se da gostima iz srca Šumadije nema spasa, međutim, Goić i Stevanović su smogli snage i kreirali seriju od 5:1 za izjednačenje u setovima.

U trećem setu vodila se velika borba sve do trenutka kada je Novi Pazar poveo sa 20:15 i rutinski priveo ovu deonicu kraju. U četvrtom setu Kragujevčanima je ponestalo snage i koncentracije, što je domaćin iskoristio da dođe do sva tri boda.

Hamzagić sa 23 i Vukašinović sa 17 poena bili su najistaknutiji pojedinci u redovima pobedničkog tima. U ekipi Radničkog Opačić je bio najefikasniji sa 12 poena, Čedić je upisao poen manje, a dvocifreni su bili još i Goić i Stevanović sa po 10 poena.

Sa skorom od dve pobede i tri poraza Radnički trenutno zauzima sedmu poziciju sa pet osvojenih bodova.

Već u petak, 17. novembra Kragujevčane očekuje novi prvenstveni izazov, pošto u „Jezero“ stiže kraljevačka Ribnica.