Borčani “petardirali“ Kragujevčane

bsk---radnicki

Fudbaleri Radničkog 1923 doživeli su novi poraz, u utakmici četvrtog kola Prve lige Srbije, na gostovanju BSK Borči, ubedljivim rezultatom 5:2 (3:0).

Nije bilo pravih prilika na početku susreta, sve do 16. minuta, kada je kapiten Borčana Jordan Jovanović šutirao sa 20-tak metara, ali nije bilo problema za Kostića, koji je ponovo stao na gol Radničkog 1923.

Tri minuta kasnije penal za domaćina. Mladi Bujšić primio je loptu na grudi u šesnaestercu Kragujevčana, uputio volej, lopta je na putu do gola Kostića udarila u ruku Živanovića, sudija Mitić se nije dvoumio. Siguran sa “bele tačke“ bio je Jovanović.

Do izjednačenja Radnički je mogao u 27. minutu utakmice. Ivan Živanović je izbio sam pred golmana domaćih, uspeo skoro da ga lobuje, ali je Dušan Puletić uspeo da stigne loptu ispred same gol linije.

Propuštenu šansu gostiju Borčani su kaznili u 30. minutu, a strelac je ponovo bio Jovanović.

Do odlaska na odmor mrežu gostiju zatresao je i Danijel Stojković, pa se činilo da je sve rešeno.

Već početkom drugog poluvremena, Dejan Miljuš odlično reguje na centaršut Aleksića i smanjuje rezultat na 3:1.

U 59. minutu Stević je odlično šutirao iz voleja, ali nije bio precizan. Samo nekoliko trenutaka kasnije Keljević je šutirao, lopta je zakačila nekoga iz odbrane BSK-a i završila iza Puletića.

Očekivalo se da gosti možda mogu do izjednačenja i eventualnog preokreta, ali je Jordan Jovanović svojim trećim golom otlkonio sve dileme oko pobednika utakmice, nakon sjajnog centaršuta Radovića.

Jedan od najzapaženijih u redovima Đavola, Aleksandar Keljević je u 82. minutu zaradio drugi žuti karton, pa je morao ranije u svlačionicu.

U 89. minutu, tek što je ušao u igru, Radović je dobio loptu sa desne strane, povukao je par metara u šesnaesterac i poslao loptu ispod nemoćnog Kostića, čime je postavljen i konačan rezultat današnje utakmice.

Bio je ovo već četvrti poraz Radničkog u isto toliko odigranih utakmica ove sezone. Naredne subote Kragujevčani će biti domaćini ekipi beogradske Bežanije.

BSK – Radnički 1923 5:2 (3:0)

BEOGRAD
Stadion: BSK
Gledalaca: 500.
Sudija: Milan Mitić (Leskovac)
Pomoćnici: Milan Popović (Niš), Čedomir Andrejić (Kruševac)
Žuti kartoni: Simunović (BSK), Živanović, Vidović, Lukić (Radnički 1923).
Crveni karton: Keljević (Radnički 1923)
Strelci: 1:0 J. Jovanović 19. (iz jedanaesterca), 2:0 J. Jovanović 30, 3:0 Stojković 38, 3:1 Miljuš 50, 3:2 Keljević 60, 4:2 J. Jovanović 76, 5:2 Radović u 89. minutu.

BSK: Puletić, B. Jovanović, Crnomarković, Plavšić (od 58. Jelić), Stojković, Simeunović, Dabić (od 71. Gordić), Kiković, Lapčević, J. Jovanović, Bujšić (od 88. Radović).

RADNIČKI 1923: Kostić, Miletić, Andrić, Aleksić (od 52. Urošević), Petrović (od 36. Spasojević), Živanović, Stević, Vidović, Lukić (od 71. Nedeljković), Keljević, D. Miljuš.