Botunjci preokretom do bodova na Bubnju

Fudbaleri Botunja bolje su odigrali u drugom poluvremenu i zasluženo slavili

U pretposlednjem, 25. kolu Druge gradske lige, fudbaleri Botunja danas su na Bubnju slavili protiv domaće Zastave, pre svega zahvaljujući efikasnijoj igri u drugom poluvremnu. Iako je domaćin imao tri gola prednosti posle prvih 45 minuta, fenjeraš iz Botunja je na kraju ipak pobedio sa 4:3 i osvojio bodove.

Iako današnji susret nije imao preveliki značaj na konačan plasman, pošto zbog odustajanja Sloge iz Lužnica od takmičenja najverovatnije niko neće ispasti iz lige, ipak je na Bubnju postignuto čak sedam golova. Gosti iz Botunja, inače poslednji na tabeli, došli su na ovo gostovanje sa samo 11 igrača, ali su ozbiljnijom igrom u drugom poluvremenu uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist, iako je domaći tim vodio sa 3:0 posle prvog dela utakmice.

Tako su gledaoci videli dva potpuno različita poluvremena. U prvom delu fudbaleri Zastave, koji se u Drugoj gradskoj ligi takmiče bez većih ambicija i zauzimaju mesto u sredini tabele, lako su primorali iskusnog 55-godišnjeg golmana gostiju Zorana Stanojevića da čak tri puta vadi loptu iz svoje mreže.

Seriju pogodaka na Bubnju otvorio je Nemanja Petrović u osmom minutu, posle centaršuta sa desne strane. Na sličan način Slobodan Milošević je povećao prednost Zastave na 2:0 u 26. minutu. U listu strelaca četiri minuta pre odlaska na odmor upisao se i Miša Zafirović, udarcem sa oko 16 metara.

Sa utakmice Zastava - Botunje 3 4, za 19.06.2016Jedna od neiskorišćenih šansi Zastave (crveni dresovi) pred golom Botunja iz prvog poluvremena

U drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu. Domaći igrači, zadovoljni visokim vođstvom, odigrali su neozbiljnije i prosto su „pomogli“ gostima da ubace loptu u mrežu.  U 47. minutu Lazar Živanović se prošetao kroz odbranu Zastave i matirao golmana Aleksandra Kovenića. Na 3:2 smanjio je Nenad Pavlović u 53. minutu, da bi dva minuta kasnije napadač gostiju Ivan Živanović pogodio stativu golmana Zastave.

U 65. minutu gosti iz Botunja nisu iskoristili penal, koji je skrivio Milan Živković, jer je udarac Aleksandra Veljkovića sa 11 metara odbranio golaman Zastave Aleksandar Kovenić. Samo minut kasnije sudija Novak Jurišević dosudio je i još jedan kazneni udarac za goste, koji je Goran Jovanović pretvorio u pogodak i izjednačio na 3:3.

U 68. minutu štoper Zastave Uroš Aćimović je odličnim udarcem sa 20 metara pogodio prečku. Gol odluke pao je u 70. minutu, kada je Goran Jovanović prošao po desnoj strani i preciznim udarcem pogodio suprotan ugao gola Zastave za potpuni preokret i pobedu Botunja od 4:3.

ZASTAVA – BOTUNJE 3:4 (3:0)

Pomoćni teren na Bubnju
Gledalaca: 50
Sudija: Novak Jurišević
Pomoćnici: Milan Jovanović i Maja Jovanović (oboje iz Kragujevca)
Strelci: Petrović u 8, Milošević u 26. i Zafirović u 41. za Zastavu, a L. Živanović u 47, Jeremić u 53, Jovanović u 66. iz jedanaesterca i I. Živanović u 70. minutu za Botunje.

ZASTAVA: Kovenić, Erić, Osmani, Aćimović, Živković, Milošević (Janković), Zafirović, Petrović, Bajović,Veselinović (Radojičić), Sredojević.

BOTUNJE: Stanojević, Jeremić, Darko Veselinović, Dragan Veselinović, Milenković, D. Živanović, L. Živanović, Veljković, Pavlović, Živandinović, Jovanović.

Veliko iznenađenje u 25. kolu Druge gradske lige Kragujevca dogodilo se danas u Dobrači, gde je vodeća Šumadija 1934 iz Drače poražena od drugoplasiranog Kutlova sa 1:2. U ostalim susretima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: 21. oktobar – Hajduk 9:3, Košutnjak – Kremenac 3:0, Seljak (C) – Bagremar 1:1, Žeželj – Azbest 5:2.

Pobedom na Bubnju, ekipa Botunja predala je „fenjer“ Kremencu iz Rofojevca, a Zastava je zadržala sedmo mesto na tabeli.

I pored poraza u ovom kolu, Šumadija 1934 je zadržala prvo mesto na tabeli sa tri boda viška u odnosu na Kutlovo i za promociju u prvoligaša moraće da ostane neporažena na gostovanju ekipi Azbesta u Stragarima, u utakmici poslednjeg kola.