Bresničani nisu izdržali

Fudbaleri Slavije, posle pobede u Beloševcu, danas su u 18. kolu Zone „Morava“ na svom terenu doživeli ubedljiv poraz od vodeće Mokre Gore od 3:0. Bresničani sa podmlađenom ekipom nisu izdržali tempo, koji su nametnuli iskusniji i fizički i tehnički spremniji gosti. Nisu prikazali ni približno igru sa kojom su osvojili bodove u prethodnom kolu.

U prvom delu susreta nisu uputili nijedan udarac u okvir gola golmana Markovića. Međutim, lider na tabeli Zone „Morava“, koju vodi nekadašnji fudbaler Dragiša Drobnjak, od prvog minuta je krenuo napadački i prosto je opsedao gol Jovice Jovanovića.

Slavija – Mokra Gora ( Zubin Potok) 0:3 (0:1)

Igralište: FK Slavija.
Gledalaca: 150.
Sudija: Mirko Knežević (Čačak).
Strelci: Voštić u 23, Vasić u 57. i Nikolić u 88. minutu.
Žuti kartoni: Ilić, P. Đorđević, Stanković (Slavija), Sovrlić, Milošević (Mokra Gora).

SLAVIJA: J. Jovanović, Milošević, Obradović, Ilić (Stanković), N. Jovanović, Rakić, Aleksić, Matanović (A. Đorđević), Ugrinović, P. Đorđević, Stamenović.

MOKRA GORA: Marković, Ilić, Mihailović, Sovrlić, Vasić, Jakšić, Voštić (Đukić), Nikolić (Radojković), Tomović (Bojović), Milošević, Bošković.

Igrač utakmice: Aleksandar Voštić (Mokra Gora).

Jedan od najzapaženijih u napadu gostiju Aleksandar Voštić u 23. minutu doveo je goste u vođstvo. Sa desne strane slobodni udarac izveo bek Goran Ilić i nabacio pred gol Slavije gde se u buketu igrača najbolje snašao iskusni strelac i loptu glavom skrenuo u mrežu. Jedini ozbiljni šut prema golu Mokre Gore u 41. minutu uputio je igrač Slavije Pavle Đorđević, koji je pogotkom u Beloševcu svojoj ekipi doneo tri boda, ali je ovoga puta njegov udarac završio pored gola.
I drugi pogodak u 57. minutu Bresničani su primili iz prekida. Posle kornera sa leve strane, štoper Ivica Vasić je u skoku glavom loptu poslao iza leđa golmana Slavije i doveo Mokru Goru u vođstvo od 2:0. Nekoliko minuta kasnije Đorđević je pokušao da smanji prednost gostiju, ali je šutirao za malo preko prečke.

U 75. minuta šansu za 3:0 za goste nije iskoristio Bošković, jer je njegov udarac sa gol crte izbacio bek Slavije Dejan Obradović. I rezervista Bojković je propustio priliku da poveća vođstvo, jer je umesto mreže pogodio stativu. Nadmoćnost gostiju u finišu susreta nije iskoristio ponovo Bošković, jer je posle kornera sa tri metra loptu poslao pored gola. I kada se očekivalo da će se utakmica završiti sa 2:0, gosti su se „prošetali“ kroz odbranu
domaćina i preko Miloša Nikolića postigli najlepši pogodak. Posle akcije Voštica preko desne strane i uz asistenciju Boškovića, koji je povratnom loptom pronašao slobodnog Nikolića, gosti su svoju nadmoćnost krunisali i trećim pogotkom i tako Slaviji naneli težak poraz.

Mokra Gora, koja je u prošlom kolu Takovu dala pet golova, je igrala, kako nas je obavestio trener Drobnjak, nekompletna zbog povreda i kartona, ali je pokazala da će biti najveći konkurent Pobedi Beloševac i Šumadiji 1903 za prvo mesto i plasman u Srpsku ligu.

U Zoni „Morava danas su odigrane još tri utakmice. Najveće iznenađenje priredio je Partizan iz Cerovca pobedom u Kraljevu u susretu sa Metalcem od 2:0.Istim rezultatom Trepča je u Gornjem Milanovcu savladala Takovo, a Omladinac je u Novom Selu pobedio Orlovca iz Mrčajevaca sa 4:3.

Sutra se sastaju Jošanica – Vodojaža,Polet (T) – Bane, Mladost (0) – Šumadija 1903 i Tutin – Pobeda Beloševac.