Bresničani nisu uspeli da zaustave lidera

Jedna od retkih neiskorišćenih šansi Slavije u petercu Tutina na današnjoj utakmici u Bresnici

U 23. kolu Zone „Morava“ danas su u Kragujevcu gostovale dve vodeće ekipe na tabeli. Slavija je izgubila od Tutina sa 0:2, a Arsenal je savladao čačansku Slobodu sa 2:1.

Fudbaleri zonaša iz Bresnice, iako još nisu prebrinuli sve brige oko opstanka u ligi, olako su na početku utakmice primili dva gola i prepustili bodove borbenijoj ekipi Tutina, koja je odigrala sa velikim motivom i zadržala vodeću poziciju na tabeli.

Bilo je ovo bledo izdanje domaćeg tima, a sve je rešeno za dvadesetak minuta. Gosti su od početka krenuli ofanzivno i njihova upornost se brzo isplatila. Već u petom minutu bilo je 1:0 za Tutin. Korner sa leve strane izveo je Edin Ličina, a posle odbijene lopte sa četiri-pet metara kapiten Adnan Čuljević je neometan od statične obrane domaćina loptu ubacio u mrežu golmana Martina Juga. Pet minuta kasnije Demir Balić je sa desetak metara iz okreta šutirao pravo u ruke golmana Slavije.

Gosti su napadali kao osice i u 21. minutu udvostručili su prednost. Posle akcije preko leve strane, izvanrednim udarcem pod prečku loptu je „zakucao“ Edin Ličina.

Ovi neočekivano lako primljeni golovi kao da su odsekli noge domaćim igračima. Oni su pokušavali da dođu do gola Tutinaca, ali je čvrsta odbrana gostiju uspešno otklanjala svaku naznaku opasnosti u svom kaznenom prostoru. Tek u 40. minutu jedan ozbiljniji udarac sa dvadesetak metara uputio je Nikola Vukomanović, ali je lopta završila u rukama Dina Alića.

U drugom poluvremenu, posle kritika u svlačionici od strane trenera Vladice Radovanovića, fudbaleri Slavije krenuli su nešto odlučnije u želji da ublaže poraz ili eventualno dođu do boda, ali se to nije desilo.

U 63. minutu odlično je šutirao bek Stefan Rilak sa 20 metara pod prečku, ali je golman Alić uspeo loptu da prebaci preko gola. Na drugoj strani, tri minuta kasnije istakao se i golman Jug, koji je udarac Ličine iz blizine uspeo da zaustavi izbijanjem lopte u polje.

U 70. minutu rezervista domaćina Velimir Petrović je sa nekoliko metara iskosa sa desne strane pogodio protivničkog golmana, da bi u poslednjem minutu utakmice Petrović zakasnio da stigne ubačenu loptu od strane Lazara Kovačevića i skrene je u mrežu Tutina, pa je rezultat iz prvog poluvremena ostao nepromenjen, tako da lider na tabeli ovom pobedom uspeo da se „odlepi“ od konkrenata na dva boda prednosti.

SLAVIJA – TUTIN 0:2 (0:2)

Igralište: U naselju Bresnica.
Gledalaca: 50.
Sudija: Andreja Mladenović (Čačak).
Pomoćnici: Aleksandar Rajičić (Čačak), Nemanja Bandović (Mataruška Banja).
Strelci: Čuljević u 5. i Ličina u 21. minutu.
Žuti kartoni: Jug, Rilak (Slavija), Marovac (Tutin).

SLAVIJA: Jug, Belić (od 55. Todorović), Rilak, Lazić, Ilić, Sretenović, Pavlović (od 55. Radovanović), Vukomanović, Lukić (od 70. V. Petrović), Matejić, Kovačević.

TUTIN: Alić, Džamović, A. Hot, Ahmetović, Idrizović, Skendervović, Dacić (od 60. Bulatović), Marovac, Ličina  (od 80. Gusinac), Čuljević, Balić (od 60. Marukić).

Drugi kragujevački zonaš Arsenal bio je mnogo uspešniji i osvojio dragocene bodove u borbi za opstanak u duelu sa Slobodom iz Čačka. Palilulci su poveli u sedmom minutu pogotkom Nedeljkovića, a gosti su u 46. minutu izjednačili preko Bučevca. U finišu utakmice, u 88. minutu, pobedu ekipi Arsenala obezbedio je Todorov.

Mladen Todorov (6) uspeo je da obezbedi važnu pobedu Arsenalu protiv Slobode

U 23. kolu Zone „Morava“ danas su odigrana još četiri susreta i postignuti su sledeći rezultati: Trepča – Orlovac 1:0, Radnički (K) – Takovo 0:0, Ovčar – Bane 0:1 i Karađorđe (K) – Sloga (KV) 0:0. Sutra je Sušica gost ekipe Miokovaca, koja se takođe bori za opstanak, a slobodno je bilo Dragačevo.

I pored poraza Slavija je sa 22 boda zadržala 12. mesto na tabeli, a Arsenal je sa 18 bodova ostao na pretposlednjem mestu, ali je smanjio zaostatak na samo dva poena u odnosu na Ovčar.

U narednom kolu Arsenal je gost Sloge u Kraljevu, Slavija putuje u Guču na noge Dragačevu, a Sušica dočekuje Karađorđe iz Ribnice kod Kraljeva.