Bresničani poraženi i u Ilićevu (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Fudbaleri Srbije (crveni dresovi) „minimalcem“ protiv Slavije zabeležili petu pobedu

Boljom igrom u prvom poluvremenu, ekipa Srbije u 7. kolu Prve gradske lige Kragujevca savladala je doskorašnjeg zonaša pogotkom Bajovića. Ekipa Korićana je sa 1:0 pobedila u gostima Šumadiju 1934 i zadržala vodeću poziciju.

Zanimljiv susret ovog kola odigran je u Ilićevu, gde su se sastale dve podmlađene ekipe. Domaći tim je više želeo pobedu, koju je i ostvario pogotkom u prvom poluvremenu.

Na terenu u Ilićevu se vodila oštra borba jer su i Srbija i Slavija želeli pobedu

Već u drugom minutu Srbija je propustila priliku da dođe do rezultatske prednosti. Posle dugog ubacivanja lopte sa aut-linije u peterac gostiju, Petar Andrić je glavom pokušao da zatrese mrežu sa svega dva-tri metra, ali je prečka sprečila pogodak. Na drugoj strani uzvratio je bek Slavije Slobodan Milošević sa 20 metara, ali je golman domaćina Lazar Rajović bio siguran. Svoj udarac nešto kasnije oprobao je i kapiten Srbije Lazar Jokić, ali je i golman Slavije bio na mestu i sprečio pogodak.

U 32. minutu „devetka“ Bresničana Đorđe Spasojević nije se snašao pred golom kada se posle šuta kratko lopta odbila od golmana. Greške gostiju u 40. minutu kaznio je Filip Bajović kada je prošao kroz odbranu Slavije i preciznim udarcem savladao Aleksandra Mikovića za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Gol odluke u Ilićevu postigao je Filip Bajović i doneo tri boda Srbiji u duelu sa Slavijom

Posle odmora obe ekipe su se žestoko borile, Srbija da sačuva stečenu prednost i postigne još neki pogodak, a gosti iz Bresnice da izbegnu sedmi poraz u ovoj sezoni.

U 70. minutu jako je šutirao rezervista Milan Mišić, ali je golman domaćina uspeo da odbije loptu. Pet minuta kasnije Srbija je propustila šansu da duplira prednost. Šutirao je Jokić, a kratko odbijenu loptu od golmana Mihajlo Marković poslao preko gola.

U finišu utakmice gledaoci su videli još po jednu šansu na obe strane. Sa ivice peterca Stefan Marković je, posle ubacivanja Andrića sa desne strane, propustio šansu da povisi rezultat i osigura pobedu domaćina. Samo minut kasnije na drugoj strani Filip Pavlović je prosledio loptu do Stefana Dakića, ali je kapiten gostiju šutirao visoko preko gola i tako omogućio Srbiji da zabeleži petu pobedu u ovoj sezoni.

Zbog nesportskog ponašanja u poslednjem minutu igre isključen je domaći igrač Dalibor Janićijević.

SRBIJA – SLAVIJA 1:0 (1:0)

Igralište: U naselju Ilićevo.
Gledalaca: oko 150.
Sudija: Andrej Raković.
Pomoćnici: Novak Jurišević, Lazar Filipović (svi iz Kragujevca).
Strelac: Bajović u 40. minutu.
Žuti kartoni: Bajović (Srbija), Krstić i Radovanović (Slavija).
Crveni karton: Janićijević (Srbija) u 90. minutu.

SRBIJA: Rajović, Furtula, Kuč, Jokić, S. Marković, Andrić, Bajović (od 64. Vujisić), Prokić (od 80. Milivojević), Pavlović (od 76. Marić), Janićijević, M. Marković.

SLAVIJA: Miković, Milošević, Tiršek, Stefanović, Dakić, Kostić, Krstić, Radovanović (od 69. Mišić), Spasojević, Radulović, Pavlović.

Evro golom iz slobodnog udarca, Radonjić je u 64. minutu doneo pobedu Korićanima, koji su u gostima na igralištu u Dobrači savladali Šumadiju 1934 iz Drače i zadržali vodeću poziciju na tabeli.

Ekipa Korićana je vezala dve pobede i zadržala vodeću poziciju na tabeli Prve gradske lige

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Erdoglija 1931 – Sloboda (G) 4:1, Mladost (P) – Borac (D) 4:1, Bagremar – Jadran 3:0, 21. oktobar  – Pobeda 2:3, Kutlovo – Šumadinac KG 3:2, Jedinstvo – Sloga (D) 3:2.

U vođstvu su Korićani sa 22 boda, dva više od Mladosti iz Pajazitova. Slobodna u ovom kolu bila je Budućnost iz Resnika.

Iznenađenje u dosadašnjem delu prvenstva je plasman Jadrana, koji je i posle devet kola bez pobede i sa samo jednim bodom čuva „fenjer“.

U narednom kolu je derbi u Resniku Budućnost – Srbija, Slavija dočekuje Erdogliju 1931, a Korićani će ugostiti 21.oktobar. U ostalim susretima sastaju se: Šumadinac KG – Jedinstvo, Pobeda – Kutlovo, Jadran – Šumadija 1934, Borac (D) – Bagremar, Sloboda (G) – Mladost (P), a slobodna je Slavija.

U Drugoj gradskoj ligi odigrano je peto kolo. Zastava je u derbiju na Bubnju osvojila samo bod u susretu sa Vinogradima DB igrajući 1:1, ali je zadržala vodeću poziciju sa 13 bodova, koliko ima i ekipa sa Deninog brda.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Košutnjak – Bratstvo 2:0, Divostin – Ćava  1:3, Maršić – Žeželj 5:0, Seljak (C) – Sloga (L) 1:1, a slobodna u ovom kolu bila je Kolonija.

U narednom kolu sastaju se: Ćava – Zastava, Vinogradi DB – Maršić, Žeželj – Seljak (C), Bratstvo – Divostin, Kolonija – Košutnjak. Slobodna je ekipa Sloge iz Lužnica.

Kragujevački trećeligaši odigrali su četvrto kolo i oba susreta završena su pobedom domaćina sa 2:1. Dobrača je bila uspešnija od Azbesta iz Stragara, a Bukorovac od Kremenca iz Rogojevca. Slobodan u ovom kolu bio je Hajduk iz Jovanovca. U vođstvu je Bukorovac sa 9 bodova, a drugi Azbest sa tri boda manje.

U šestom kolu sastaju se dve prvoplasirane ekipe. Azbest dočekuje Bukorovac, a Hajduk ekipu Dobrače, dok je u ovom kolu slobodan Kremenac.