Bresničani preokretom do bodova spasa

Jedna od neiskorišćenih šansi Slavije iz drugog poluvremena na današnjoj utakmici sa Banom u Bresnici

Fudbaleri Slavije su boljom igrom u drugom poluvremenu, kada su postigli tri pogotka, danas pred svojim navijačima savladali podmlađenu ekipu Bana iz Raške sa 3:1 (0:1) i osvojili važne bodove, pa u tri preostala kola mogu da igraju rasterećeno i bez straha za opstanak u ligi.

Bio je to susret 27. kola Zone „Morava“, veoma važan za domaćina. Imperativ pobede igračima Slavije nametnuo je nervozu, što se odrazilo na njihovu igru. To je iskoristila ekipa Bana iz Raške, u kojoj je nastupilo sedam igrača mlađih od 19 godina.

Gosti su bržom i organizovanijom igrom nametnuli tempo i posle velikog pritiska na gol Juga, u 38. minutu došli u vođstvo. Sa desne strane loptu je ubacio Cvetić, a napadač Milošević je samo podmetnuo nogu i prosledio je u mrežu. Treba reći da su domaći imali i sreće  pet minuta pre ovog pogotka jer je Radulović umesto mreže pogodio stativu.

Nakon predaha viđena je potpuno drugačija situacija u drugih 45 minuta. Domaći igrači preuzeli su inicijativu, koju su materijalizovali sa tri pogotka i pored toga što su gosti čvrsto branili stečeno vođstvo iz prvog dela susreta.

Posle neiskorišćenih šansi i poništenog pogotka Ristića zbog ofsajda, Matejić je u 69. minutu izjednačio na 1:1 iz akcije preko leve strane i odlične asistencije Kovačevića. Samo dva minuta kasnije Vukomanović je preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe na 2:1 preciznim udarcem sa leve strane po zemlji u bliži ugao.

Pobedu Bresničana „overio“ je Kovačević u 78. minutu, ali zasluge za ovaj pogodak pripadaju i Matejiću, koji mu se revanširao za asistenciju kod izjednačujućeg pogotka Slavije.

Drugo poluvreme odigrali smo korektnije, sa izmenama i boljom igrom, što je dovelo i do preokreta. Mislim da smo osvojili važne bodove protiv kvalitetne ekipe iz Raške, tako da u poslednja tri kola možemo da odigramo mirnije i osvojimo još neki bod, što će biti dovoljno za opstanak u ligi – rekao je za KGsport.info Vladica Radovanović, trener Slavije, posle današnje pobede.

SLAVIJA – BANE (Raška) 3:1 (0:1)

Igralište: U naselju Bresnica.
Gledalaca: 150.
Sudija: Tamara Petrić (Čačak).
Pomoćnici: Andrija Mladenović (Čačak), Vladimir Veselinović (Knić).
Strelci: Matejić u 69, Vukomanović u 71. i Kovačević u 78. za Slaviju, a Milošević u 38. minutu za Bane.
Žuti kartoni: Vukomanović, Lukić, Ristić, Matejić (Slavija).

SLAVIJA: Jug, Beljić (od 46. Nešković), Pavlović (od 46.Todorović), Vukomanović, Lazić, Lukić, Ilić, Radovanović ( od 78. V. Petrović), Ristić, Matejić, Kovačević.

BANE: Premović, Obradović (od 73. Mihajlo Petrović), Ilić, Jolović, Bošković, Terzić, Cvetić, Marko Petrović, Milošević, Radulović, Milović (od 73. Vučićević).

U ostalim susretima 27. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Ovčar – Arsenal 4:2, Dragačevo – Sušica 6:2, Tutin – Orlovac 2:1, Miokovci – Takovo 2:2, Trepča – Sloga (Kraljevo) 2:1, Radnički (Kovači) – Karađorđe (Ribnica) 1:0. U ovom kolu bila je slobodna ekipa Slobode iz Čačka.

U vođstvu je Tutin sa 55 bodova, koji je i najozbiljniji kandidat za ulazak u viši rang takmičenja. Slavija je zadržala 11. mesto sa 30 bodova, a Arsenal sa 21 i Sušica 19 bodova i dalje ostaju kao dve najugroženije ekipe.

U narednom kolu Slavija je gost Slobode u Čačku, Arsenal dočekuje Radnički iz Kovača kod Kraljeva, a Sušica ekipu Ovčara iz Mrakovice. U ostalim susretima sastaju se: Karađorđe (R) – Trepča, Bane – Miokovci, Takovo Tutin, Orlovac – Dragačevo.