Bresničani se ispromašivali i osvojili samo bod

Slavija
Fudbaleri Slavije (plavi dresovi) nisu iskoristili svoje šanse i osvojili su samo bod protiv Ribničana

U poslednjem, 15. kolu jesenje polusezone u Zoni „Morava“, fudbaleri Slavije nisu danas uspeli da na domaćem terenu zabeleže pobedu u duelu sa Karađorđem iz Ribnice i tako se približe ostalim ekipama koje se bore za opstanak u ligi. Susret na igralištu u Bresnici završen je rezultatom 1:1 (1:1), tako da će Slavija prezimiti u „opasnoj zoni“, zajedno sa gradskim rivalima Arsenalom i Sušicom.

U izuzetno važnom susretu za domaćina, više uzbuđenja bilo je u prvom poluvremenu. Malobrojni gledaoci videli su dva pogotka, po jedan na obe strane, uz nešto više neiskorišćenih šansi od strane Slavije.

Domaći tim brzo je došao u vođstvo i očekivalo se da će lako stići do pobede. Posle ubacivanja Nikole Neškovića sa desne strane, u gužvi pred golom Ribničana najbolje se snašao Pavle Đorđević i u 6. minutu doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Imao je domaćin šanse da uveća prednost i mirno privede utakmicu kraju, pošto su gosti došli u Kragujevac u oslabljenom sastavu. Međutim, igrači Slavije nisu iskoristili „zicere“ pred golom gostiju i bili su kažnjeni u finišu prvog poluvremena. Strahinja Janković je u 42. minutu iz slobodnoog udarca savladao golmana Nikolu Petrovića i izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu izabranici trenera Vladice Radovanovića, u želji da dođu i do drugog vođstva na utakmici, igrali su znatno nervoznije, čemu je doprineo i glavni sudija Uroš Grujović iz Ivanjice svojim odlukama, zbog čega su igrači Slavije reagovali i dobijali žute kartone.

U 65. minutu pripretio je štoper gostiju Božidar Krstić iz prekida sa oko dvadesetak metara, ali je lopta završila u rukama domaćeg golmana. Desetak minuta kasnije domaći igrač Slobodan Živić pao je u protivničkom kaznenom prostoru, ali se pištaljka sudije Grujovića nije oglasila. Naprotiv, napadač Slavije dobio je pride i žuti karton, što je izazvalo buru negodovanja domaćih fudbalera.

Domaći tim je propustio priliku za drugi pogodak u 78. minutu, kada je centaršut beka Filipa Raškovića sa desne strane Nešković, umesto u mrežu, glavom poslao pored stative.

U finišu susreta, posle slobodnog udarca Pavla Đorđevća, lopta je pogodila u ruku jednog odbrambenog igrača Karađorđa, ali je sudija ponovo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi, što je opet dovelo do burne reakcije domaćih. Đorđević nije imao sreće ni u sledečm minutu, kada je šutirao iz blizine, a golman gostiju Nikola Košanin nogom skrenuo loptu, koja se od stative odbila u polje.

Treba reći da su i igrači Karađorđa u poslednjem minutu imali šansu za pobedu. Posle slobodnog udarca, Krstić je glavom lopu poslao pod prečku, ali je golman Slavije krajnjim naporom uspeo da je prebaci preko gola, pa je susret završen podelom bodova – 1:1, kojom više mogu da budu zadovoljni gosti iz Ribnice.

SLAVIJA – KARAĐORĐE (Ribnica) 1:1 (1:1)

Igralište u naselju Bresnica.
Gledalaca: 50.
Sudija: Uroš Grujović (Ivanjica).
Pomoćnici: Nemanja Bogdanović i Vanja Belić (obojica iz Čačka).
Strelci: Đorđević u 6. za Slaviju, a Janković u 42. minutu za Karađorđa.
Žuti kartoni: Petrović, Rakić, Lazić, Živić, Đorđević (Slavija), Arsenijević, Arsović, Vuković, Kaličanin (Karađorđe).

SLAVIJA: N. Petrović, Rašković, Todorović, V. Petrović, Rakić, Lazić, Živić, Radovanović (Radulović), L. Petrović (Perović), Đorđević, Nešković.

KARAĐORĐE: Košanin, Arsenijević, Arsović, Krstić (Čolović), Šarac, Kosovac, Marković,  Vuković (Kaličanin), Ivanović, Puzić (Jovanović), Janković.

Posle ovog remija Slavija se po broju bodova izjednačila sa Arsenalom, koji sutra gostuje u Lađevcima ekipi Braće Vuković.

Inače, danas je i Sušica odigrala svoj meč 15. kola, u kome je poražena u Kovačima kod Kraljeva od lidera na tabeli Radničkog sa minimalnih 0:1. Sušičani su pružili žestok otpor domaćinu, koji je slavio pogotkom Trnavca sa bele tačke u 60. minutu, tako da će zonaš sa sušičkog brda „prezimiti“ na poslednjem mestu sa devet osvojenih bodova.