Bresničani se revanširali komšijama sa kamatom (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Ekipa Slavije ostvarila je u ovoj sezoni svoj plan i plasman u sredinu tabele

U duelu kragujevačkih zonaša, fudbaleri Slavije danas su zabeležili najubedljiviju pobedu u ovoj sezoni protiv gradskog rivala Sušice (7:1) i time popravili plasman na tabeli Zone „Morava“.

Iako komšijski susret nije imao uticaja na konačan plasman, domaći tim je odigrao borbenije i pokazao zavidnu efikasnost protiv oslabljene Sušice, koja je nastupila bez nekoliko standardnih prvotimaca usled problema sa povredama i kartonima. Zbog toga je trener Sušice Predrag Stojanović šansu pružio sedmorici igrača mlađih od osamnaest godina, koji nisu mogli da pariraju iskusnijoj ekipi domaćina, u kojoj je najraspoloženiji bio trostruki strelac Lazar Kovačević.

Na današnjoj utakmici u Bresnici postignuto je osam golova

Već u šestom minutu Slavija je došla u vođstvo. Posle kornera i odbijene lopte, najprisebniji je bio bek Bresničana Tanasijević smestivši loptu u mrežu. Seriju pogodaka nastavio je Stefanović u 18. minutu, ali zasluge pripadaju i Dimitrijeviću za nesebičnu asistenciju. Samo dva minuta kasnije Sušičani su iskoritili gužvu pred golom domaćina i preko Dakića smanjili prednost Bresničana na 2:1.

Posle akcije preko leve strane Kovačević je prednost Slavije vratio ponovo na dva gola. U 31. minutu isti igrač je ponovo bio precizan za sada već osetnu prednost Bresničana od 4:1.

Neposredno pred odlazak na odmor u listu strelaca upisao se i vezista Dimitrijević, koji je sa iskusnim Vukojičićem gradio igru na sredini terena i pripremao šanse svojim saigračima.

Posle odmora fudbaleri Slavije su malo „prikočili“, iako su u 50. minutu, posle asistencije Kovačevića, preko Neškovića povećali prednost na 6:1.

Fudbaleri Sušice sa podmlađenim sastavom nisu uspeli da se suprotstave Slaviji

Sušičani se nisu predavali i u nekoliko navrata pokušavali su da savladaju danas sigrunog golmana Slavije Martina Juga. U 60. minutu odlično je šutirao rezervista Erić, ali se golman Slavije nije dao iznenaditi.

Najmlađi igrač u domaćem timu Dušan Krstić (16 godina) nije imao sreće u 75. minutu, kada je stativa sprečila njegov pogodak.

Tačku na današnju goleadu u Bresnici het-trikom stavio je Kovačević u 77. minutu, posle ubačene lopte sa desne strane, za konačnih 7:1.

Lazar Kovačević je het-trikom doprineo ubedljivoj pobedi Slavije

– Iako smo imali problema sa finansijama i povredama igrača, zadovoljni smo našim plasmanom u ovoj sezoni. Danas smo imali za protivnika oslabljenu Sušicu, ali su gledaoci mogli da vide više lepih akcija i dosta golova. Ovaj susret ništa nije značio za plasman i odigran je rasterećeno. Važno je da se Sušica pripremi za baraž, a ja im želim uspeh, kako bi se i u narednoj sezoni takmičili u istoj ligi – rekao je za KG sport.info Vladica Radovanović, trener Slavije, posle najubedljivije pobede u ovoj sezoni.

SLAVIJA – SUŠICA 7:1 (5:1)

Igralište u naselju Bresnica.
Sudija: Nemanja Blagojević.
Pomoćnici: Stefan Lazović, Nikola Simović (svi iz Kraljeva).
Strelci: Tanasijević u 6, Stefanović u 18, Kovačević u 18, 25. i 77, Dimitrijević u 44. i Nešković u 50. minutu za Slaviju, a Dakić u 20. minutu za Sušicu.
Žuti karton: Rilak (Slavija).

SLAVIJA: Jug, Tanasijević (od 46. Beljić), Rilak, Jovanović (od 46. Miletić), Jokić, Sretković, Nešković, Dimitrijević, Stefanović (od 63. Krstić), Vukojičić, Kovačević.

SUŠICA: Veličković (od 50. Balović), Samardžić, Beganaj, Mijailović, Obradović, Filipović, Krstić, Dakić, Mujezinović, Todorović, Đurić.

U ostalim susretima poslednjeg kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Radnički (Ko) – Bane 3:0, Takovo – Karađorđe 4:0, Sloga (KV) – Jošanica 1:2, Ovčar – Goč 2:1, Mladost – Dragačevo 6:2. Susret Trepča – Orlovac odigraće se sutra, a slobodna u ovom kolu bila je Sloboda iz Čačka.

Slavija je u konačnom plasmanu zauzela sedmo mesto sa 33 boda, a Sušica je ostala na pretposlednjoj poziciji sa 24 boda i igraće u baražu sa predstavnikom Kosovsko-mitrovačkog okruga.

Prvo mesto i plasman u Srpsku ligu osvojila je Jošanica iz Novog Pazara sa 70 bodova, a drugo je Takovo sa bodom manje.