Bresničani slavili u gradskom duelu zonaša (FOTO)

fk-slavija-2016-17
Fudbaleri Slavije uspeli su, posle tri uzastopna poraza u duelima sa Arsenalom, da osvoje bodove

Fudbaleri Slavije prekinuli su seriju poraza od Arsenala i danas minimalnim rezultatom (1:0) osvojili bodove na stadionu u Palilulama. Jedini pogodak na startu nove sezone u drugom poluvremenu za goste postigao Pavle Đorđević.

Gradski derbi kragujevačkih zonaša zasluženo je pripao Bresničanima, iako su domaći fudbaleri žarko želeli da nastave pobedničku seriju u duelu sa komšijama. Naime, u tri poslednja susreta Arsenal je bio uspešniji. Dueli ova dva kluba uvek su izazivalo interesovanje gledalaca i prolazili uz „sevanje varnica“. Bilo je i danas tako. Palilulci su u prvom poluvremenu više napadali, ali je odbrana Slavije, kojom je dirigovao stameni Nemanja Sretković uspešno odolevala.

slavija-arsenalDetalj sa današnjeg gradskog derbija zonaša na stadionu u Palilulama

Prvu šansu za vođstvo imao je domaći tim preko Miloja Otovića sa leve strane, ali je golman Slavije Martin Jug u 30. minutu zaustavio njegov udarac iz blizine. Najpovoljniju priliku za Bresničane u 42. minutu nije iskoristio Slobodan Živić, jer je goman Arsenala Jovan Rafailović u situaciji „jedan na jedan“ uspeo loptu nogom da izbije u polje. Minut pre odlaska na odmor dobro je interveniso i čuvar mreže Slavije posle slobodnog udarca sa desne strane i velike gužve u petercu.

Susret je odlučen u drugom poluvremenu, a jedini pogodak postigao je uporni Đorđević u 60. minutu, ali uz „pomoć“ Mladena Todorova. Posle akcije sa desne strane napadač Bresničana je oštro šutirao, a lopta je zakačila štopera domaćina i završila u mreži golmana Rafailovića.

navijaci-arsenalaGledaoci na stadionu u Palilulama videli su borbvenu igru obe ekipe, ali samo jedan pogodak

Posle primljenog gola, Arsenal je „povećao gas“  i ozbiljno ugrožavao gol Bresničana. Međutim, udarci Otovića i Zlatka Stefanovića završavali su pored gola ili u rukama golmana Juga, pa su bodovi, ipak, pripali Slaviji.

ARSENAL – SLAVIJA 0:1 (0:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Gledalaca: 250.
Sudija: Dorđe Stevanović.
Pomoćnici: Lazar Tomić, Veljko Stanojević (svi iz Kragujevca).
Strelac: Đorđević u 60. minutu.
Žuti kartoni: Terzić (Arsenal), Todorović, Nešković, Đorđević (Slavija).

ARSENAL: Rafailović, Ignjatović, Batoš, Lazović, Ivković, Todorov, Stević (Milovanovićić), Milutinović (Obradović), Terzić (Petrović), Stefanović, Otović.

SLAVIJA: Jug, Rašković, Ilić, Lazić, Sretković, Živić, Nešković (Rakić), Ristić, Đorđević (Nović), L. Radovanović (B. Radovanović).

IGRAČ UTAKMICE: Pavle Đorđević (Slavija)

Treći kragujevački zonaš Sušica osvojila je bod u Gornjem Milanovcu igrajući 1:1 sa Takovom, a u ostalim susretima prvog kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Sloboda – Dragaćevo 2:0, Sloga (K) – Tutin 0:0, Ovčar – Braća Vuković 3:2, Radnički (Kovači) – Trepča 1:0, Bane – Orlovac 3:0, Karađorđe (R) – Miokovci 2:0.

U narednom kolu Slavija dočekuje Ovčar iz Markovice kod Čačka, a Arsenal je gost novajlije u ligi Miokovaca.