Bresničani zabeležili najubedljiviju pobedu u sezoni

Kategorija: Fudbal

Lazar Kovačević (sa loptom) sa dva pogotka otvorio je danas seriju golova u Bresnici

U 20. kolu Zone „Morava“, fudbaleri Slavije savladali su Trepču sa 5:0 (2:0) i tako se priključili ekipama iz sredine tabele, dok je Sušica poražena u Mrčajevcima od domaćeg Orlovca sa 0:2.

Mnogo lakše nego što se očekivalo izabranici trenera Vladice Radovanovića danas su deklasirali goste iz Kosovske Mitrovice i obezbedili važne bodove za mirniji nastavak prvenstva, bez straha za opstanak u ligi.

Bresničani su dobro počeli i još bolje završili današnji duel sa Trepčom. Već u 5. minutu bilo je 1:0 za Slaviju, a seriju pogodaka otvorio je Kovačević, koji je rutinski reagovao na centriranu loptu Stefanovića sa desne strane i sa dva-tri metra zatresao mrežu golmana Trepče Mojsilovića. Napadač domaćina dva minuta kasnije mogao je da duplira prednost svoje ekipe, ali je u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom gostiju loptu poslao pored stative.

Fudbaleri Trepče nisu se predavali i ozbiljno su pripretili najpre preko Kostića, a potom i Milosavljevića, čiju je „bombu“ zaustavio golman Slavije Jug izbacivši loptu u korner.

U 40. minutu Kovačević je ispravio prethodnu grešku i postigao i drugi pogodak, iskoristivši grešku golmana Mojsilovića, koji je ubačenu loptu skoro sa polovine terena ispustio i poklonio je domaćem napadaču, kome nije bilo teško da je pošalje u nezaštićenu mrežu za 2:0.

Posle odmora Bresničani su nastavili sa napadačkom igrom i postigli još tri pogotka. U 51. minutu novajlija iz Arsenala Stefanović je lako postigao treći pogodak za Slaviju, pošto je sa dva metra loptu upućenu od Dimitrijevića sproveo u mrežu. Pet minuta kasnije štoper gostiju Jevtić uzdrmao je prečku.

U finišu utakmice šansu za uvećanje prednosti propustio je ofanzivni bek Slavije Rilak. Dobru igru svoje ekipe u 81. minutu četvrtim pogotkom na utakmici krunisao je Dimitrijević na ubacivanje Kovačevića sa leve strane.

Konačan rezultat u 86. minutu postavio je Vukojičić posle prodora preko desne strane i prizemnog udarca.

Tako su se Bresničani najubedljivijom pobedom u ovoj sezoni revanširali Trepči za poraz minule jeseni rezultatom 0:2.

Ekipa Trepče nije mogla da zaustavi raspoložene strelce Slavije

Ovim trijumfom Slavija je sa 29 bodova ostala na desetom mestu, koliko imaju i osmoplasirani Bane i deveta Sloboda iz Čačka.

SLAVIJA – TREPČA 5:0 (2:0)

Igralište u naselju Bresnica.
Sudija: Vlada Đukanović.
Pomoćnici: Aleksandar Antić, Lazar Jovašević (svi iz Čačka).
Strelci: Kovačević u 5. i 40, Stefanović u 51, Dimitrijević u 81. i Vukojičić u 86. minutu.
Žuti kartoni: Radovanović, Vukojičić (Slavija), Jevtić (Trepča).

SLAVIJA: Jug, Lazić, Rilak, Radovanović (od 67. Vukomanović), Jokić, Tanasijević, Stefanović (od 67. Kulidžan), Dimitrijević, Nešković, Vukojičić, Kovačević (od 82. Miletić).

TREPČA: Mojsilović, Milovanović, Tomašević (od 67. Veselinović), Jevtić, Vučković, Lazić, Milosavljević, Trajković, Kostić, Mašić, Dančetović (od 78. Božović).

Ekipa Sušice je danas poražena u Mrčajevcima od Orlovca rezultatom 0:2 i sa šesnaest osvojenih bodova pala na dvanaesto mesto.

U ostalim susretima 20. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati:  Ovčar – Sloga (KV) 0:2, Dragačevo – Takovo 0:4, Goč – Radnički (Ko) 0:0, Jošanica – Bane 4:0, Sloboda (Č) – Karađorđe (R) 3:3.

U narednom kolu Sušica dočekuje Goč, a Slavija je gost Slobode u Čačku.