Bronza za Darka Živanovića na Kruševačkom polumaratonu

Kategorija: Atletika

Kragujevčanin Darko Živanović, član Atletskog kluba KG Challenge, osvojio je treće mesto na prvenstvu Srbije u polumaratonu, koje je održano u Kruševcu ovog vikenda.

Živanović je stazu dugu 21 kilometar pretrčao za jedan sat, deset minuta i jednu sekundu. Prvo mesto osvojio je mladi Haris Ajdarević iz Novog Pazara (1:09:46), dok je kao drugoplasirani trku završio Ognjen Stojanović, član novosadske Vojvodine (1:09:54).

U ženskoj konkurenciji trijumfovala je Teodora Simović iz Novog Pazara, ispred Nataše Ćulafić iz beogradskog Partizana i Nevene Jovanović iz Crvene zvezde.

Prvenstvo Srbije u polumaratonu organizovano je u sklopu trećeg po redu Kruševačkog polumaratona, koji je okupio atletičare iz više od deset zemalja. Pored polumartona, održane su i trke na 10 km i 5 km, kao i trka „Dečiji osmeh“ za mališane predškolske ustanove „Nata Veljković“.

Organizatori ove manifestacije bili su Grad Kruševac i Atletski klub Maratonac.