Bronza za Trifuna Dašića na Mediteranskim igrama

Kategorija: Boks

Kragujevački bokser Trifun Dašić osvojio je bronzanu medalju u srednjoj kategoriji na Mediteranskim igrama u španskoj Taragoni.

Dašić je u osmini finala bio bolji od Egipćanina Ahmeda Abdelmoneima (3:0), da bi potom u četvrtfinalu savladao i Andreasa Kokinosa sa Kipra (4:1). U borbi za finale naš bokser je izgubio Ahmed Gosouna iz Sirije sa 0:5, pa se morao zadovoljiti bronzanom medaljom.

Pored Dašića, bronzanom medaljom se okitio još i Dušan Janjić u bantam kategoriji.

JOVANOVIĆI SE PRIPEMAJU ZA VOJVOĐANSKU „ZLATNU RUKAVICU“

Bokseri kragujevačkog Radničkog, braća Slobodan i Aleksandar Jovanović, trenutno se nalaze u Subotici, gde se zajedno sa saborcima iz omladinske reprezentacije Srbije pripremaju za učešće na 36. Vojvođanskoj „Zlatnoj rukavici“, koja će od 11. do 15. jula biti održana u hali „Dudova šuma“.

Na ovom prestižnom međunarodnom turniru učestvovaće mladi bokseri iz preko dvadeset zemalja, a Srbiju će predstavljati ukupno osam boraca.