Čajetnici naneli sedmi poraz Kragujevčanima u sezoni

Košarkaši Radničkog 1950 zabeležili su sedmi poraz u Drugoj ligi Srbije, nakon što su sinoć izgubili u Čajetini od domaćeg Zlatibora rezutlatom 64:78 (16:19, 13:24, 20:17, 15:18), u utakmici 20. kola.

Bez povređenih Nenada Tanasijevića, Miloša Tripkovića i Marka Draškovića, košarkaši Radničkog 1950 nisu imali snage da pruže otpor jednom od glavnih kandidata za plasman u viši rang takmičenja.

Ključna je bila druga deonica u kojoj je domaćin došao do dvocifrene prednosti i sačuvao je do isteka svih 40 minuta. Kragujevčani su najbolju priliku da uhvate rezultatski priključak imali četiri minuta pre kraja susreta, kada su se spustili na „minus šest“ (60:66), ali su košarkaši Zlatibora tada kreirali novu seriju 10:3, kojom su obezbedili trijumf.

Najzapaženiji u pobedničkom timu bio je Stefan Kojić sa 12 poena i 11 skokova, Jevđić je takođe ubacio 12 poena, a Muković, Smolović i Stanisavljević po 10.

U ekipi Radničkog 1950 istakao se Srđan Stojanović sa 23 poena, dok je Filip Popović postigao 14 poena, uz sedam uhvaćenih lopti.

Ovaj poraz dodatno je udaljio Kragujevčane od borbe za prva dva mesta koja vode u KLS. Trenutno, tim Igora Todorovića ima 33 boda i nalazi se na četvrom mestu prvenstvene tabele.

Naredni rival košarkašima Radničkog 1950 biće ekipa Rtnja.