Čapljićev Radnički “petardom“ počastio Šumadiju

fk-radnicki-2014

Pauzu u prvenstvu fudbaleri Radničkog 1923 iskoristili su da odigraju prijateljski susret sa srpskoligašem Šumadijom 1903. „Đavoli“ su, predvođeni novim šefom stručnog štaba Vladom Čapljićem, slavili sa ubedljivih 5:1 (2:0).

Radnički je pružio dobru partiju, a ovo je bila ujedno i adekvatna prilika za igrače sa malom minutažom u proteklom periodu da se nametnu novom treneru. „Đavoli“ su poveli iz jedanaesterca u 25. minutu, koji je uspešno izveo Sotirović. Na 2:0 povisio je Nikola Kovačević u 35. minutu, a tim rezultatom je i okončan prvi deo igre.

Drugo poluvreme obeležio je sjajni Luka Tiodorović, koji je sa dva gola zapečatio sudbinu Šumadije. U listu strelaca se upisao i Arsić, dok je sa druge strane počasni gol za ekipu sa Bubnja postigao Dimitrijević.

Prvenstvo se nastavlja ovog vikenda, kada će Radnički gostovati Čukaričkom na Banovom brdu. Šumadija će u 10. kolu Srpske lige Zapad gostovati Banetu u Raškoj.

Radnički 1923 – Šumadija 1903  5:1 (2:0)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 200
Sudija: Marko Srećković (Kragujevac)
Pomoćnici: Stevanović i Beloica (obojica iz Kragujevca)
Strelci: 1:0 Sotirović 25 (iz jedanaesterca), 2:0 N. Kovačević 35, 3:0 Arsić, 4:0 Tiodorović, 4:1 Dimitrijević, 5:1 Tiodorović.

RADNIČKI 1923: Vesić, Jašić, Jović, Rosić, Terzić, Ćulum, N. Kovačević, Arsić, Perović, Vusljanin, Sotirović. Igrali su još: Trifunović, Đorđević, Krneta, Vladimir Bubanja, Rnić, Tiodorović, Vidović, Kudjoe, Čonka, S. Kovačević. Trener: Vlado Čapljić

ŠUMADIJA 1903: Jurišević, Vita Bubanja, Knežević, F. Aleksić, Lepović, Marko Milosavljević, Nikolić, Dušan Petrović, Marković, Marko Nikolić, Milosavljević. Igrali su još: Milivojević, Beloica, Sretenović, Blagojević, Dimitrijević, Komatina, Nedović, Savić.