Cedevita bolja od Radničkog

U prvoj utakmici 12.kola Jadranske lige košarkaši Radničkog poraženi su u Zagrebu od Cedevite sa 98:87. Izabranici trenera Mute Nikolića nisu uspeli da naprave još jedno iznenađenje iako su prvo poluvreme odigrali odlično i na odmor otišli sa 5 poena prednosti. Na početku treće četvrtine Radnički dolazi i do najveće prednosti od 9 poena (54:45), međutim, od tog trenutka Zagrepčani u potpunosti preokreću rezultat, serijom od 15:1. U tom periodu Kragujevčane je slabo služio šut. S’ druge strane, domaćim košarkašima je bukvalno sve ulazilo u koš.

U poslednjoj deonici Cedevita je održavala prednost. Stefan Stojačić je sa dve trojke pokušao da vrati nadu Radničkom, ali je posle pete lične Danila Mijatovića jasno bilo da je domaćin pred pobedom. Razloge poraza Kragujevčani mogu tražiti u lošem šutu za dva poena.

Prekinut je niz od 3 pobede, ali već sledeće nedelje prilika je da se u dvorani “Jezero“ savlada Olimpija i overi uspešna polusezona.

Jedan od najboljih u redovima kragujevačkog tima bio je Miljan Rakić koji je postigao 17 poena.

– Bili smo u dobrom ritmu, vezali smo tri pobede. U tom ritmu smo došli ovde da iznenadimo Cedevitu koja je stvarno odlična ekipa. U prvom poluvremenu smo igrali dobro, čini mi se da smo 15-10 šutirali trojke što je odličan procenat. Oni su s’ druge strane promašivali neke otvorene šuteve. U drugom poluvremenu se slika preokrenula i oni su zasluženo slavili.

U igri Radničkog, osetilo se odsustvo, povređenog, Vladana Vukosavljevića.

– Mi nemamo klasičnog centra koji može dole da igra unutrašnju igru. Vladan to radi odlično i sigurno nam je nedostajalo njegovih lakih poena. – rekao je nakon utakmice košarkaš Radničkog Rakić.

Cedevita – Radnički 98:87 (22:21, 23:29, 28:15, 25:22)