Čelična odbrana i sjajna Ležaja srušili Inđijke

TigriceVeoma važnu pobedu zabeležile su rukometašice Radničkog u 6. kolu Super lige Srbije. Izabranice trenera Aleksandra Radosavljevića su sinoć u hali „Jezero“ pobedile Železničar iz Inđije sa 27:25 (10:14), što je bio drugi trijumf popularnih „tigrica“ u ovoj sezoni.

Na parketu hale „Jezero“ viđena je utakmica sa dva različita poluvremena. U prvih trideset minuta gošće iz Inđije bile su bolji tim. Nakon rezultatske klackalice u uvodnih petnaestak minuta, rukometašice Železničara su zaigrale znatno angažovanije u odbrani, pa su tako u 25. minutu povele sa maksimalnih „plus pet“ (12:7), a na odmor otišle sa vođstvom od 14:10.

Početek drugog dela pripada domaćim rukometašicama, koje vezuju četiri uzastopna pogotka za izjednačenje u 37. minutu – 14:14. Prelomni trenutak meča bio je period od 43. do 50. minuta, kada su „tigrice“ napravile seriju 5:1 i stekle vođstvo koje nisu ispuštale do kraja susreta.

U pobedničkoj ekipi su se istakle Jovana Stoiljković sa 7 i Ksenija Petrović sa 6 golova, ali je svakako junakinja utakmice sjajna Snežana Ležaja sa čak 17 uspešnih odbrana. Kod gošći bolje od ostalih bile su Jelena Bursać i Dunja Orlović sa po 5 pogodaka.

U narednom kolu rukometašice Radničkog gostuju ekipi Jagodine.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽRK Železničar Inđija  27:25 (10:14)

Kragujevac
Hala: „Jezero“.
Gledalaca: 200
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci:  Radnički 3(2), Železničar  3(1)
Isključenja: Radnički 10 min, Železničar 4 min

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić, Petrović 6, Jelesijević , Radosavljević, Radović 5, Ležaja (17 odbrana),  Lukić 3, Stajković, Kojić, Stoiljković 7, Veljković, Kulić 1, Lojpur 3, Janković 1.

ŽELEZNIČAR Inđija: Gacić (1 odbrana), Gudurić 4, Stojsavljević, Jovanović 4, Dragović 1, Majkić 1, Kostić, Stamenić 2, Bursać 5, Đorđević, Bojić, Orlović 5, Bakša 3.