Četrnaesta u nizu

Tigrice

Rukometašice Radničkog nastavile su da „terorišu“ svoje protivnice u Super ligi Srbije. One su sinoć, u meču 14. kola, pobedile imenjaka iz Svilajnca sa 34:25 (17:11) i tako se učvrstile na liderskoj poziciji na tabeli, sa maksimalanim učinkom.

Za razliku od meča sa Naisom, u Svilajncu nije bilo opuštanja u igri Kragujevčanki. Popularne „Tigrice“ su izuzetno ozbiljno shvatile ovu utakmicu i od samog starta krenule da „melju“ svog protivnika. Već u 17. minutu gošće su vodile sa 13:6, da bi na odmor otišle sa „plus šest“ – 17:11.

„Tigrice“ su nastavile da rešetaju gol Svilajnčanki i u nastavku meča, sve do konačnih 34:25.

U odsustvu Katarine Stepanović i Milice Danilović, najefikasnija je očekivano bila Sanja Radosavljević sa 7 golova, a pridodale su joj se Anđela Janjušević sa 6, te Ivana Prijović i Ivana Milošević sa po 5 pogodaka. Jovana Risović zabeležila je 11 uspešnih odbrana, a Olivera Tošović 6.

Kod domaćina je bolja od ostalih bila je Sanja Simić sa 6 golova.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog ugostiće u svom „Jezeru“ ekipu Juniora.

ŽRK Radnički Svilajnac – ŽRK Radnički Kragujevac 25:34 (11:17)

Svilajnac, Hala sportova.
Gledalaca: 300
Sudije: Sušan Cvetković i Igor Nikolić
Sedmerci: Radnički SV 4(3), Radnički KG 4(4)
Isključenja: Radnički SV 10 min, Radnički KG 8 min

RADNIČKI Svilajnac: Paljoš 2, Vasić, E. Šaronjić 4, B. Šaronjić 4, Radovanović, Trajković 4, Pilipović, Đorđević 1, Milojković, Simić 6, Maksimović 4, Ćosić (7 odbrana), Kostrešević, Radosavljević

RADNIČKI Kragujevac: Stajković, Prijović 5, Tanić 3, Radosavljević 7, Milošević 5, Nišavić, Tošović (6 odbrana), Kavrešan-Mačužić, Balać 4, Stanisavljević 1, Risović (11 odbrana), Dukić 3, Samailović, Janjušević 6.