Crn vikend za kragujevačke zonaše

fk-susica-2016
Fudbaleri Sušice još nisu uspeli na svom terenu da zabeleže pobedu zbog neefikasnosti napadača

Sva tri kragujevačka predstavnika u Zoni „Morava“  juče su ostala bez bodova i preselila se na dno tabele. U 10. kolu ekipa Sušice pretrpela je poraz na svom terenu od Tutina, Arsenal u Ribnici od Karađorđa, a Slavija u Mrčajevcima od domaćeg Orlovca.

Ni najstariji ljubitelji fudbala u Kragujevcu ne pamte situaciju da nijedan predstavnik ovog grada u višem stepenu takmičenja od gradske lige nije uspeo da izbegne poraz u jednom danu. Desilo se to juče, kada je srpskoligaš Radnički doživeo prvi poraz u Mihajlovcu, devojke iz Trijumfa izgubile u Beogradu od Rada, a sva tri kragujevačka zonaša ostala bez bodova.

Najteže je, svakako, gubitak bodova pao Sušici, koja nije iskoristila prednost svog terena i podršku navijača da izbegne poraz od neugodne ekipe Tutina, kandidata za prvo mesto i plasman u viši rang, koju vodi kragujevački trener Slobodan Stašević. Sušičani su imali inicijativu, stvarali šanse, ali u svojim redovima nisu imali igrača koji bi uspeo da savlada sigurnog golmana gostiju Dina Alića.

Zbog toga su bili i kažnjeni pogotkom Harisa Tutića u 33. minutu, kada su fudbaleri iz Tutina poveli sa 1:0, što je na kraju bio i konačan rezultat ovog susreta i poraz koji će Sušičani morati što pre da zaborave i okrenu se utakmicama sa lakšim protivnicima, ukoliko žele da se  „odlepe“ sa poslednjeg mesta i izbegnu veći bodovni zaostatak.

SUŠICA – TUTIN 0:1 (0:1)

Igralište Sušice u Kragujevcu.
Gledalaca: 150.
Sudija: Nemanja Bogdanović (Čačak).
Pomoćnici: Nebojša Strahinjić (Kraljevo), Vanja Belić (Čačak).
Strelac: Tutić u 33. minutu.

SUŠICA: Najdanović, Đorđević, Mojsilović (Pajović), Vasojević, V. Božović, Đoravić, Karstić, S. Božović (Okiljević), Smolović, Todorović (Mujezinović), Bogojev.

TUTIN: Alić, M. Hot, Idrizović, A.Hot (Hamidović), Ahmatić, Džamović, Skenderović, Gusinac, Čuljević (Pramenković), Džudžević (Alić), Tutić.

Fudbaleri Arsenala juče su poraženi u susretu sa Karađorđem u Ribnici kod Kraljeva sa 1:3 (0:2). Domaćin je već nakon prvih 45 minuta utakmice imao ubedljivu prednost od dva gola, zahvaljujući Markoviću i Krstiću koji su bili precizni u 34 i 44. minutu. Sazdov je u 73. minutu potvrdio trijumf ekipe Karađorđa, da bi Stefanović u 80. minutu samo ublažio poraz Palilulaca.

Ekipa Slavije pretrpela je najteži poraz ove sezone, i to na gostovanju ekipi Orlovca u Mrčajevcima. Mrčajevčani su slavili sa ubedljivih i previsokih 3:0, budući da je zonaš iz Bresnice u većem delu meča bio i više nego ravnopravan rival domaćem timu, koji je slavio golovima Nemanje Nikolića u 38. i dvostrukog strelca Sedlarevića u 46. i 83. minutu.

U ostalim susretima 10. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Takovo – Braća Vuković 3:0, Bane – Trepča 0:0, Sloboda (Č) – Radnički (K) 1:1, Sloga (K) – Ovčar 2:2, dok je susret između Dragačeva i Miokovaca prekinut u 11. minutu.

Posle deset odigranih kola Sušica se nalazi na poslednjem mestu bez pobede i sa svega tri osvojena boda, Arsenal je pretposlednji sa sedam bodova, a Slavija četrnaesta sa tri boda više. Odavno se nije desilo da svi kragujevački zonaši zauzimaju poslednja tri mesta na začelju tabele.

U narednom kolu na programu je gradski derbi zonaša Arsenala i Sušice na stadionu u Palilulama sa početkom u 13,30 časova, a u isto vreme Slavija u Bresnici dočekuje Takovo iz Gornjeg Milanovca.

Tekst: M. Jovičić