Crveno-beli slavili u „Jezeru“

U derbi meču 15. kola odbojkaške Super lige Srbije, kragujevački Radnički je večeras u „Jezeru“ poražen od beogradske Crvene zvezde sa maksimalnih 0:3 (14:25, 18:25, 22:25).

Pitanje pobednika bilo je rešeno nakon 71 minuta. Predvođeni najboljim poenterom dosadašnjeg toka Super lige, Kragujevčaninom Aleksandrom Blagojevićem, crveno-beli su upisali jedanaestu prvenstvenu „recku“ i tako se, makar nakratko, dokopali drugog mesta na tabeli.

Prvi set je nagovestio dalji tok ove utakmice. Blok Beograđana funkcionisao je besprekorno, a u napadu su prednjačili Blagojević i Gmitrović, pa je ova deonica ubedljivo pripala crveno-belima.

U drugom setu proradio je blok Matića, ali nije imao raspoložene saigrače da ga isprate. Greške koje su odbojkaši Radničkog pravili u uvodnim trenucima ovog seta crveno-beli su iskoristili da stvore zavidnu prednost, koju su pretočili u vođstvo od 2:0.

Najžešći otpor Kragujevčani su pružili u trećem setu. Odlično su izabranici Predraga Srećkovića startovali, poveli sa 7:3 i naterali trenera Crvene zvezde Dragana Kobiljskog da zatraži minut predaha. Nakon tajm-auta crveno-beli prave seriju 8:1 i prelaze u vođstvo, koje su uspešno sačuvali do kraja seta, iako se domaćin u jednom trenutku opasno primakao na 21:23.

Blagojević je sa 19 poena bio najbolji akter susreta, a 14 je dodao Stojsavljević. Na drugoj strani, jedini igrač sa dvocifrenim učinkom bio je Nemanja Opačić, koji je zabeležio 13 poena.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 0:3 (14:25, 18:25, 22:25)