Cvetković i Aksentijević vesnici preokreta

MasinacDeveto kolo Druge futsal lige „Zapad“ obeležio je susret između kragujevačkog Mašinca i Partenona iz Smederevske Palanke, koji je odigran u sali Druge kragujevačke gimnazije. Slavio je domaćin sa 7:4 (2:2), pošto je uspeo da nadoknadi minus od dva gola.

Prvo poluvreme nagovestilo je „kišu“ golova. Mijatović je doveo Kragujevčane u vođstvo već u drugom minutu, da bi samo minut kasnije nekadašnji igrač Mašinca Jovan Brdar doneo gostima izjednačenje.

U 17. minutu dobru kontru Partenona kruniše Nikolić, ali je do odlaska na odmor Cvetković poravnao rezultat golom iz kaznenog udarca.

Na početku drugog dela domaći stvaraju nekoliko izglednih prilika, gol je visio u vazduhu, ali umesto u mreži gostiju, lopta je na kraju još dva puta završila u mreži kragujevačkog tima.

Brkić je u 27. minutu pogodio za novo vođstvo Partenona, a dva minuta kasnije prednost gostiju je duplirao Nikolić, svojim drugim golom na utakmici.

Činilo se tada da su gosti iz Smederevske Palanke blizu osvajanja bodova sa ovog gostovanja, ali tako nije mislio udarni tandem Kragujevčana Cvetković – Aksentijević, koji je u periodu između 31. i 36. minuta postigao čak četiri pogotka i doveo ekipu Mašinca do preokreta i ipak zaslužene pobede. Tačku na ovaj susret stavio je Aničić u poslednjim trenucima utakmice.

Preostala dva kragujevačka predstavnika u ovom rangu takmičenja nisu imala razloga za slavlje. Drugi tim Ekonomca je poražen u Ivanjici (3:6), a Kragujevac 2011 je na svom parketu izgubio od Olimpa sa 1:4.

U narednom kolu očekuje nas gradski derbi između Ekonomca B i Mašinca, dok aktuelni „fenjeraš“ Kragujevac 2011 putuje u Rašku, gde će protiv istoimenog tima pokušati da dođe do prvih bodova u ovoj sezoni.