“Đavolčići“ slomili Kruševljane u drugom poluvremenu

omladinci-radnickog

Omladinci kragujevačkog superligaša savladali su na “Čika Dači“ ekipu Napretka sa 4:2, u utakmici 12. kola Omladinske lige Srbije.

Kragujevčani su odigrali sasvim dva različita poluvremena. U prvom delu igre gosti su stvarali više šansi, ali nije bilo golova. U nastavku utakmice, ulaskom Trajkovića domaćini silno motivisani dolaze do tri brza gola, preko Lukića, Trajkovića i Nedeljkovića.

Dozu neizvesnosti doneo je reprezentativac Napretka Majdevac golom sa bele tačke u 73. minutu. Ipak, raspoloženi Kristijan Arsenijević, dojučerašnja nada Partizana, solo prodorom i golom stavlja stvari na svoje mesto.

Konačan rezultat postavio je dojučerašnji igrač Radničkog Simić, tri minuta pre kraja utakmice.

Radnički 1923 – Napredak 4:2 (0:0)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 50
Sudija: Ivan Nikitović (Kraljevo)
Pomoćnici: Katarina Pavlović i Katarina Stevanić (obe iz Kraljeva)
Strelci: 1:0 Lukić 49, 2:0 Trajković 54, 3:0 Nedeljković 61, 3:1 Majdevac 73. (iz jedanaesterca), 4:1 Arsenijević 83, 4:2 Simić u 87. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Miletić, D. Nikolić, Urpošević, Spasojević, Vasojević, Vilotijević (S. Nikolić), Nedeljković (A. Gavrović), Arsenijević (Gavrilović), Lukić, P. Gavrović (Trajković). Trener: Milan Živković.

NAPREDAK: Stojanović, S. Stanojević (Marković), Pavlović, Ristić, Radmanovac, Radović (Stojić), Milutinović (Nikolić), M. Stanojević, Majdevac (Ivković), Sekulović (Arsić), Mišel (Simić).

Igrač utakmice: Nikola Nedeljković (Radnički 1923)

Bio je ovo četvrti trijumf “Đavolčića“ u ovoj sezoni, koji se sa 13 osvojenih bodova nalaze se na 12. mestu. Narednog vikenda izabranici trenera Živkovića biće na velikom iskušenju, jer gostuju na Banjici, drugoplasiranoj ekipi Rada.

Izvor: Željko Marinković